banner2

banner1

banner22

Soruşturma sürüyor

İçlerinde Sakarya’nın da bulunduğu Elazığ merkezli 10 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda, ihraç edilen ve görev yapanlarında içlerinde bulunduğu 1'i albay 18 asker için gözaltı kararı verildi. 18 şüphelilerden 12’si yakalandı. Yakalanan şüphelilerin ankesörlü telefonla iletişime geçtikleri öğrenildi.

SAKARYA 30.05.2018, 16:32
Soruşturma sürüyor
banner48

Alınan bilgilere göre, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında TSK bünyesinde örgütün Mahrem yapılanmasının deşifre edilmesi için araştırma yaptı.

Yapılan araştırmada ankesörlü telefonla örgütle bağlantılı kişilerle irtibat kuran görevde olan ve ihraç edilenlerin de araların da olduğu 1 albay, 1 yarbay, 3 binbaşı, 5 yüzbaşı ve 8 üsteğmen tespit edildi. Bunun üzerine Elazığ merkezli Ankara, İstanbul, Kahramanmaraş, Sakarya, Şırnak, Mardin, Isparta, Hakkari ve Balıkesir'de belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda şüphelilerden 12'si yakalanıp gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 12 şüpheli, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolün sonrası ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

 Operasyonla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yorumlar (0)