banner2

banner1

banner22

Şirketinde kampanya düzenledi

Erenler ilçesinde faaliyette bulunan Sunan Malzemecilik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Sunman çalışanları sigarayı bıraksın diye kampanya düzenledi.

SAKARYA 10.02.2021, 22:33
Şirketinde kampanya düzenledi
banner48

Erenler ilçesinde faaliyette bulunan Sunan Malzemecilik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Sunman çalışanları sigarayı bıraksın diye kampanya düzenledi. Sigarayı bırkmak için tolumsal ve kişisel çabanında gerektiğini söyleyen Lütfü Sunman ‘’Sosyal olarak birbirini tanımak zorunda olan iki insan önce birbirinin kötü akışkanlığı olup olmadığını öğrenmek ister. Bu konuda genelde alınan cevaplar sigaradan başka kötü alışkanlığım yok olur. Bu demektir ki sigara hem toplum tarafından hem de kişiler tarafından kötü alışkanlık olarak kabul edilmiştir. Peki kötü alışkanlık olarak tarif edilen bu olayı insanlar niçin yapar? İşte buna toplum bilimcileri bile tatmin edici cevap veremezler. Bu alışkanlıktan kurtulmak için sadece devletin kural koyması elbette yetmez. Toplumsal çaba ve kişisel çabanın da olması gerekir’’ dedi.

YARIM MAAŞ İKRAMİYE SÖZÜ

Sigarayı bırakan işçilerine yarım maaş ikramiye sözü veren Lütfü Sunman’’ Bundan yola çıkarak şirketimizde böyle bir kötü alışkanlıktan kurtulmak için teşvik ve ödül düşündük. Kendi elemanlarımız içinde sigarayı bırakan ve 30 Haziran 2021’den sonra 31 Aralık 2021’e kadar sigara içmeyen elemanlara 5 Ocak 2022’de yarım maaş ikramiye sözü ile sigarayı bırakmayı teşvik etmiş olalım. Bu düşünce ve icraatımız diğer diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olacağına inanıyorum’’ şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)