banner2

banner1

banner22

Şimdi ne olacak?

Erenler’de yeni kurulan Meydan 54 isimli Alışveriş Merkezi ile Sakarya’ya kurulan ilk alışveriş merkezi ADA AVM arasında yaşanan yol tartışması mahkemelik oldu. Karar doğrultusunda Meydan 54’e giriş için açılan yolun sanayi kısmının kapatılmasına karar verildi.

SAKARYA 29.05.2020, 12:06
banner48

AVM’LER KAPIŞTI

Erenler’de bulunan ADA AVM ve Meydan 54 isimli 2 alışveriş merkezi arasında yaşanan rekabette son hamle, Meydan 54’e girişi azaltmak için Modern Sanayi yanına açılan yolun mahkemeye taşınması oldu. Mahkeme, trafik akışının sağlıklı işlediği yolun kapatılmasına karar verilirken, alınan karar doğrultusunda bölgeye giderek çalışma yapmak isteyen ekiplere sanayi esnafı tepki gösterdi. Çalışmaya gelen Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile bölge esnafı arasında tartışma çıktı.

OLAN ESNAFA OLDU!

Mahkeme kararı sonrası yolun AVM’ye giden tarafı değil, sanayiye giden tarafının kapatılacağını öğrenen esnaflar duruma tepki göstererek durumun kendi aleyhlerine döndüğünü belirtti. Bölgeye gelen ekiplerin eskiden beri var olan sanayi yolunu kapatması ancak AVM’ye giden yolu açık bırakmasına anlam veremediklerini belirten esnaflar, iş makinelerinin çalışmasına izin vermedi. Karar sonrası AVM için açılan ana yol girişinin değil sanayi kavşağının kapatılacak olması akılları karıştırırken bölge esnafı sokağa çıkma yasağında yolun kapatılma durumu olması halinde ana yolu ve bölgedeki yolları kapatacaklarını söyledi.

“YARINDA BURADAYIZ!”

Sokağa çıkma yasağında yol çalışması yapılmasına izin vermemek için esnaflar, dükkanlarına geleceklerini belirtirken vatandaşların tepkisi nedeniyle bölgeye çalışma yapmaya gelen ekipler, çalışma yapmadan geri gitti. Öte yandan durumla ilgili olarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yetkililerin bölgeye geleceği ve esnaflarla görüşeceği öğrenildi.

"CANIMIZLA UĞRAŞIYORUZ"

Bölge esnafı, pandemi nedeniyle ayakta durmakta zorluk çektiklerini belirterek "Avm'ler arası savaşın bedelini bize ödetmek istiyorlar. Büyükşehir Belediyesi bu süreçte esnafının yanında olması gerekirken, masa başında çizilen projeyi hayata geçirmek istiyor. Böyle adalet olur mu? içerisinde üç-beş dükkanı olan avm mutlu olacak diye bizim ekmeğimizle oynanmasına müsade etmeyiz. Büyükşehir Belediyesi AVM mutlu etmek istiyorsa bizim dükkanlarımızı satın alıp kapatsın. Sonra doğrudan avm için yollar yapsın" diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

SORUNLU HALE GELECEK

Bölge esnafı yapılmak istenenin bölgeye zarar vereceğini belirterek "Ada AVM istediği için bölgenin trafiği yeniden içinden çıkılmaz bir hal alacak. Aşağıdan ve yukarıdan bağlantı kapatılarak Meydan 54'e ulaşım engellensin isteniyor. Oysa bu bölge sadece iki avm'nin isteğine göre şekilenmemeli. Büyükşehir Belediyesi'nin, esnafının yanında olmasını bekliyoruz"

Yorumlar (5)
AKP ZİHNİYETİ 12 ay önce
Bu nasıl bir siyasi zihniyet ne güzel çalışan kaza bela olmayan yolu ekrem yüce gitmiş köfteci yusufa yol olsun diye kapatıyor doğru gidenide bozuyorsunuz bırakın bari doğru yapılan işler gitsin
Sedat görkem 12 ay önce
O ne gizel sanayi kapansın millet evine Gidemesin köfteci yusufa yol açılsın herhalde köfteci yusufa ortaklar
Sezer 12 ay önce
Avm lere ne oluyor biz vatandaşı düşünen yok o yol bizim ne kadar işimize yarıyor
Türköz 12 ay önce
Yapılan tek doğru kavşak çalışmasını niye kapatırsınız ki et balık girişi o kavşak sayesinde bir nebze rahatlı o bölgedeki sanayii yi biraz hareketlendirdi güzel düzgün birşey olunca hemen çomak sokuyorlar bu işin içinde feto cular varmı diye düşünmüyor değilim hani
Türköz 12 ay önce
Bir kavşak düzenlemesi yapacaksanız en acil Atatürk sanayii önüne yapın komedi gibi hindistan trafiği gibi kim ne taraftan geliyor beli değil. Bu nasıl bi zihniyet bozduğu düzeltmiyorsunuz düzgün çalışan trafiği rahatlayan kavşağı bozuyorsunuz Bravo