banner2

banner1

banner22

Şehir girişinde sıkı önlem

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şehrin giriş noktalarına kurulan uygulama noktalarında araçlar tek tek durdurularak ateş kontrolü yapılırken ekipler sürücü ve yolcuları evden çıkmamaları konusunda uyardı.

SAKARYA 30.03.2020, 10:41
banner48

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şehrin giriş ve çıkış noktalarında oluşturulan uygulama noktalarıyla şehir dışından Sakarya’ya gelen otomobiller tek tek durdurularak sürücülerin ateşleri ölçülmeye başlandı. 24 saat sürecek olan uygulama kapsamında ilçelerden şehir merkezine yolcu taşımacılığı yapan araçlarda durdurularak hem sürücü hem de yolcuların ateşleri ölçüldü. Araçların yüzde 50 kapasiteyle yolcu taşıması konusunda sürücülere uyarıda bulunulurken yolculara da gerekmedikçe evden çıkmaması konusunda uyarı yapıldı.

"BİZİM İÇİN ÇALIŞIYORLAR"

Uygulamayla ilgili olarak konuşan İbrahim Yılmaz isimli vatandaş, “Devletimizden, polisimizden, hekimlerimizden Allah razı olsun. Bizim için çalışıyorlar. Bakın burada ateşimizi ölçüyorlar, beni de ölçsünler çünkü insan şüphe ediyor kendinden” ifadelerini kullanırken Harun Kırık isimli vatandaş ise, “Genel kontrol edilmesi lazım. Biz bile dükkanlarımızı belirli saatlerde açıyoruz. Güzel bir şey, hepimizin sağlığı için gerekli” dedi. Öte yandan Emniyet ekiplerinin TEM Otoyolu Adapazarı Gişeler mevkiinde durdurduğu 2 otobüsün yüzde 50 kuralına uymadığını tespit ettiği ve araçlara ceza yazıldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)