banner2

banner1

banner22

SAÜ’de kısa film festivali heyecanı!

SAÜ daha önce de ‘Golden Pumpkin’ adıyla düzenlediği kısa film yarışmasının bu yıl 6’ncısını düzenleyecek. Düzenlenecek festivalin lansmanı için basın toplantısı düzenlendi.

SAKARYA 17.09.2020, 12:27
SAÜ’de kısa film festivali heyecanı!
banner48

Sakarya Üniversitesi 5 yıldır düzenlediği Golden Pumpkin (Altın Kabak) Kısa Film Yarışmasını bu yıl ‘6. Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali’ adıyla düzenleyecek. Düzenlenecek yarışmanın tanıtımı için basın toplantısının gerçekleştiği programa Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel katıldı. Festival için afiş, ödül heykelciği ve logo tasarımı yarışması düzenlenmişti. Yarışma kazananları lansmanda ödüllerine kavuştu. Festival Logosu ve afiş logosu yarışması kazananı Elmir Karimov olurken, yarışmanın ödül heykelciği tasarımı yarışmasının kazananı Yunus Dağlar oldu.

‘’BU SENE FESTİVALİ SAKARYA ŞEHRİNE ARMAĞAN ETMEK İSTİYORUZ’’

SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel kısa film yarışmasının adının neden değiştiğinden ve bu festivali iyi yerlerde görmek istediklerinden bahsetti. Konuşmasında :‘’Biz bu festivali Sakarya şehrine armağan etmek; nasıl Malatya, Antalya gibi şehirlerde büyük festivaller varsa bizde bu şekilde festivali büyütmek için adım attık. Daha öncede Golden Pumpkin adıyla duyduğunuz yarışmanın adını bu sene değiştirdik. Çünkü Sakarya şehrine yakışmasını ve büyüyerek iyi yerlere gelirken tüm şehri kapsamasını istedik. Sakarya Üniversitesi ve Sakarya için her gün neler yapabiliriz diye düşünmeye devam ediyoruz. ’’ ifadelerine yer verdi.

‘’BU ETKİNLİKLE BİRLİKTE ŞEHRİN KÜLTÜREL DOKUSUNA İLAVELER OLACAK’’

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan bu etkinliğin şehir için öneminden ve katkılarından bahsederek festivali canı gönülden desteklediğini şu ifadelerle belirtti : ‘’Bu etkinliğe canıgönülden destek verdim. Çünkü bu aktiviteler ancak bu şekilde amacına ulaşabilir. Bu etkinlikler şehre değer katan etkinlikler. Çok büyük katılımlar olmasa bile, ki zaten büyük katılımların olmaması doğal, kültürel aktivitelerin özel kitleleri olur. Onlar daha fazla ilgi gösterir. Ama bu yeterlidir zaten. Belki şaşası azdır. Ama şehri, kırsaldan şehre dönüştüren etkinliklerdir. Onun için ben desteği olan Büyükşehir Belediyemizi hem tebrik ediyorum, hem de kendilerine teşekkür ediyorum. Çünkü bu faaliyetler sürekli artan oranda devam ediyor. Şimdi inşallah bu faaliyet ile, Büyükşehir ve Üniversite ortaklığında şehre ayrı bir hava katacak. Kültürel dokusuna ilaveler olacak.’’

‘’TOPLUMUN ÇİMENTOSU BASINDIR’’

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ‘’Sanatkarlık çok önemli. Ama bu sanatımızda inşallah dolu dolu bir icra etmekte fayda var diyorum. Ben katılımınızdan dolayı bütün basın mensuplarımızı, her birine teker teker teşekkür ediyorum, teker teker hoşgeldiniz diyorum. Ve onların emeklerini ödemekte gerçekten zorluk çekeriz. Büyük gayret gösteriyorsunuz. Şehrimizin kalkınması, şehrimizin kültür açısından, sanat açısından, birliği açısından, beraberliği açısından, kardeşliği açısından gerçekten güzel katkılarınız var. Bu katkıları sunan bütün basın mensuplarımı tebrik ediyorum. Yani bu işin çimentosu, toplumun çimentosu bana göre nedir? Basındır. Çok iyi kumunuz olabilir, çok iyi çimento fabrikalarınız olabilir, eğer karıştırmıyorsanız, harç yapmıyorsanız bir mana ifade etmiyor. Siz bunun harcısınız.’’ Son konuşmayı gerçekleştirmek üzere kürsüye çıkan Ekrem Yüce basın mensuplarına teşekkürlerini dile getirerek konuşmasını sonlandırdı.

Yorumlar (0)