banner2

banner1

banner22

SAÜ Mimarlık sergisi yapıldı

Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencilerinin yıl sonu çalışmalarından oluşan “Karşılaşma No:5 İşler/Deneyler” sergisi 24 Nisan Salı günü T4 Mimarlık Atölyeleri'nde açıldı.

SAKARYA 10.05.2018, 14:11
SAÜ Mimarlık sergisi yapıldı
banner48

Müzikle renklendirdiler

Sergi; fakülte dekanı, bölüm başkanı, öğretim üyeleri ve öğrencilerin konuşmaları ile başladı. Etkinlik, Studio 100+’ın yürütücülüğünü yaptığı “Beton/Obje” atölye çalışması ile devam etti. Atölye kapsamında çeşitli kalıplar tasarlanarak, beton ile ilgili çeşitli deneyler/denemeler yapıldı. Bölüm öğrencileri müzik dinletileriyle etkinliği renklendirdiler.

Söyleşiler yapıldı, fidanlar ekildi

Etkinliğin ikinci gününde Murat Germen’in “Kentte Var Olma Taktikleri” , Oruç Çakmaklı’nın “Ah Şu Tasarım İşçiliği” söyleşisi ve bu kapsamda düzenlenen “hareket atölyesi” ilgi ile takip edildi.

Söyleşilerin ardından, “Ekim Şenliği” kapsamında fidanlar ekildi. Bol enerjili gün, Reha Erdem’in “Korkuyorum Anne” filminin gösterimi ile sonlandı. Karşılaşmanın üçüncü günü, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi Sinan Logie’nin“Akışkan Yapılar” sunumu ile birlikte sona erdi.

Öğretim görevlileri etkinliğin sonunda ‘’Farklı bağlam ve kesitlerde karşılamalar yaratmak için çıktığımız bu yolda, 5. etkinliği de geride bırakarak sona erse de, zihinlerimizde bir sonraki karşılaşmalar için yeni fikirler örgütlemeye başladı bile’’diyerek görüşlerini belirttiler.

Yorumlar (0)