banner22

SASTOP'un konuğu Ekrem Yüce oldu

Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) 254. Genel Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Toplantının konuğu Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce oldu.

SAKARYA 15.01.2022, 21:10 Editör: Gece Editörü
SASTOP'un konuğu Ekrem Yüce oldu
banner48

SASTOP Başkanı Önder Döker Başkanlığında gerçekleştirilen 254'ncü genel toplantısında Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce'nin yanı sıra Sakarya Barosu  Başkanı İlknur Ebiz Yıldız ve Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli de yer aldı.


SASTOP Başkanı Önder Döker, toplantıda çözüme varan geçmiş çalışmaları  ve şu an gündemlerinde olan komisyonların çalışma raporları, projeleri hakkında  slayt gösteri eşliğinde özet bilgiler sundu.

SASTOP Başkanları, bugüne kadar çalışmalarını yaptıkları 62 konu üzerinden sadece  Yeni Adliye Sarayı ve Valiliğin Merkez Şehirde yapılması çalışmalarının neticeye ulaşmadığını açıkladılar.    
   
BAŞKAN YÜCE MARKA ŞEHRE KAVUŞACAĞIZ

Başkan Ekrem Yüce ise Sakarya’nın çehresini değiştiren ve değiştirecek, şehirde yaptıkları çalışmaların özetini sundu.  Sakarya’nın  çehresini değiştiren Orman Park yeni düzenlemesi, Sigorta kavşağı,  yüzlerce kilometre asfalt çalışmaları,  şehir İçi yollarının  ve kavşaklarının çalışmaları, trafiğin mevcut ortam çerçevesinde rahatlatılması,  Kent Park ve Millet Bahçesi, uçak cafe, Mithatpaşa'da tren ve  yolcu vagonu sabit konumu ile kütüphane ve cafe organizasyonu,  organik, bal, süt ürünleri, çay , ayva satış merkezleri, çocuk bahçeleri, tüm Sakarya İlçelerinde de gerekli çalışmaların yapıldığı , manda çiftliği, kenevir tarlaları, çeşitli baharat yetiştirme sahaları ve onlarca yeni çalışmaların sunumundan sonra istekler konusuna geçildi.

Başkan Yüce, merak edilen konular arasında olan Sapanca Gölü'nün Akçay Barajı'nın devreye girmesi ile  su sorunun halledildiği ve Ada Ekspresi'nin seferlerine devam ettiğini bildirerek; "

Çark deresinde ıslah  çalışmalarına başladık. Temizlik yapılıyor. Yakında Çarkımızın çehresi değişecektir. İki adet oto park için çalışmalara başladık. Bir çok konuda zamana ihtiyacımız var. Doğal gübre çalışmalarımızda devam ediyor. Köylümüze  mallarını satacak ortamlar hazırlamamız devam ediyor. Halkımız ve sizler gibi şehrin  geleceği için çalışan ve çalışmalarımıza destek olan her kuruluşa teşekkür ediyoruz. Hep birlikte daha güzel ve marka olacak bir şehre kavuşacağız "dedi.

"HER ZAMAN YANLARINDAYIM"

SASTOP'un eş başkanlarının toplum yararına çalışan çok değerli  İnsanlar olduğunu anlatan Ekrem Yüce, şunları söyledi; "

Adanmışlıkla fedakarca çalışan SASTOP Üyelerini tebrik ediyorum. Her zaman yanlarındayım. Sakarya’mız daha da yaşanabilir haline getirmek için birlikte hareket etmemiz çok doğru olur. SASTOP'un raporlarını inceledim. Raporlardaki konuların tek tek birlikte halledip çözüm odaklı olarak sonucu gidilmesi  için  bu toplantıların devam etmesi önemli. Bir dahaki toplantıda  Orman Park'ta  SASTOP'u ağırlayarak bir arada olacağız."

banner84
BARO BAŞKANI YILDIZ
 
İlk kez SASTOP  toplantısına katılan Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız de; "

SASTOP çalışmalarından bilgim vardı. Fakat başkanlarının bu kadar çeşitli konulardaki çalışmalarından yeterli bilgimiz yoktu. Bu şehre katkılarının çokluğundan dolayı tebrik ediyorum. Bizde baroda yaptığımız çalışmalara ek olarak ortak çalışmalarda yapmaktan memnun olacağız . Adliye Sarayı için mevcut  binamızın yanında  çalışmalara başlanmıştır Yeni Adliye Sarayımız hayırlı olsun"  diye konuştu.

SASTOP Başkanları, tarım, yerli malı, tarım alanları ile ilgili çalışmaların daha geniş bir sahaya  yayılması çalışmalarının devamından mutlu olduklarını, KANSER'de (Suni Tatlandırıcılar, Hava Kirliliği)Türkiye’de ilk üç arasında olunduğunu kaydetti.

Doğal bitki  çalışmalarının bu süreci durduracağına inandıklarını, Sakarya’nın tarihi, eski eserler ve 1 adet kale restorasyonu ve tarihi eserler düzenlemesi,  Pamukova Seyir Tepesinin şehre kazandırılması ve bu tür ortamların çoğalmasından memnuniyetlerini bildiren başkanlar; "Bizlerde SASTOP olarak üzerimize düşen konularda Belediyemizin yanındayız. Halkımızdan aldığımız bilgiler  ve değişik düşünceleri ve önerileri bugüne kadar edindiğimiz tecrübeleri ve bilgileri size ulaştırmak ,katkı sağlamak  bizi mutlu edecektir" dedi.

TOPLANTIYI DEĞERLENDİRDİLER

SASTOP adına oturum Başkanı Önder Döker, Şeker İş Sendikası Başkanı Oğuz Kalay, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Masa Tenisi İhtisas Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Balta , Toplumsal Dayanışma ve Kadın Gelişim Derneği Başkanı (TKGD) Hülya Lüleci, Sivas Derneği Başkanı Aytaç Güner, TÜVASAŞ eki yöneticisi Fikret Kökalp, Devlet Hastanesi eski yöneticisi Erdoğan Yetiş, Veterinerler Hekimler Odası başkanı Mustafa Yıldız, Ziraat Odası eski Başkanı Hamdi Şenoğlu,  Sakarya Bisiklet Doğa Sporları dernek Başkanı Şefik Akar, sakarya Oto Sanatkarları Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Özcan Ovalı, Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel , Adapazarı İlçe Meclisi üyesi Haluk Akbay, Eski vakıf Sekreteri Armağan Bahadır,  Kaynarca Sivil Toplum Başkanı Sedat Balta, SATSO Çevre Komisyon Başkanı Toncer Açan, SASTOP’ u temsilen toplantıyı değerlendirdiler .

Yorumlar (0)