banner2

banner1

banner22

Sakaryalı Doktor koronavirüse yakalandı

Van'da görev yapan Sakaryalı Doktor Hasan Hüseyin Onay, koronavirüse yakalandı.

SAKARYA 04.09.2020, 12:35 Editör: Aysima Kortak
Sakaryalı Doktor koronavirüse yakalandı
banner48

Koronavirüs salgını her gün hızla yayılırken bu salgından en çok etkilenen kesim doktorlar ve sağlık çalışanları. Emekli gazeteci Fatma Onay Sak'ın doktor kardeşi Hasan Hüseyin Onay koronavirüse yakalandı. Van'da görev yapan Doktor Onay'ın koronavirüslü bir hastasından virüs bulaştığı öğrenildi. Salgının belirtileri üzerine yapılan test sonucunun pozitif çıkması sonucu Doktor Onay'ın evinde tedavi altına alındığı öğrenildi. Emekli Gazeteci Fatma Onay Sak ise sosyal medyadan, korona ile ilgili şunları yazdı:

Dedim ya bu gece uzun olacak... Öyle oldu... Rabbim hayırlısını böyle istedi. Misafirler bizi çok sevdi. Bu imtihanı da atlatacağız Allahın izniyle.

Canım cananım iki gözüm nurum doktor kardeşim Covid-19 şüphesi ile test sonuçlarını bekliyorduk. Sonuç pozitif çıktı. RABBİM neylerse güzel eyler... Ya şafi ya şafi ya canım kardeşim. Şimdi gelelim asıl meseleye... Onlar sağlık ordusu sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile birlikte bir yola çıktılar. İnsanları yaşatmak için canlarını hiçe saydılar. Aylardır eşlerine çocuklarına hasret kaldılar. İnsanlar ne yapıyor. Bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz. Bunca emeği zayi etmenin hakkını nasıl ödeyeceksiniz. Hiç mi vicdanınız yok. Hala bir boş vermişlik, hala bir bana bir şey olmaz söylemleri, hala düğün dernek, laylaylom... Siz hala neyin rahatlığını yaşıyorsunuz anlamış değilim...Hayat devam ediyor edecektir. Kızıyorum maskesiz gezenlere, kurallara isyan edenlere kızıyorum, alınan her karara baş kaldıranlara kızıyorum, siz insanoğluna kızıyorum... Belki her gün bir doktor Covid-19 oluyor. Ama siz bunun farkında değilsiniz... Doktor ordusunun içinde kardeşimde var... Duyarsız insanoğlu sebebiyle şimdi virüsle mücadele edecek...

Yorumlar (0)