banner2

banner1

banner22

Sakarya’da korona vakalarında patlama yaşandı

Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) salgının başlarında ülkenin en kritik şehirlerinden bir ilan Sakarya'da geçtiğimiz günler vaka sayıları düşmüş ve şehir normale dönme sinyalleri vermişti. 1 Haziran normalleşme süreci kapsamında şehirde büyük hareketlenme sonucu vakalarda patlama yaşandı.

SAKARYA 05.06.2020, 23:21
Sakarya’da korona vakalarında patlama yaşandı
banner48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği 1 Haziran normalleşme süreci kapsamında ilimizde büyük hareketlilik yaşandı. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerinde günlük vaka sayıları 30’un üzerine çıktı.

DURUM KORKUTUYOR

Getirilen sokağa çıkma yasaklarına aldırış edilmeden gerçekleştirilen Bayram ziyaretleri Sakarya'daki korona sayısında büyük artış yaşanmasına neden oldu. Bu hafta başından itibaren bayram ziyaretleri nedeniyle bulaşan korona vakaları hastanelere başvurmaya başladı. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri vaka sayısı 30'un üzerine çıktı.

VEFAT SAYISI 102'YE ÇIKTI

Yapılan filyasyon çalışmalarında hastaların daha çok bayram ziyaretlerinde korona virüs kaptıkları öğrenildi. Yoğun bakımdaki hasta sayısı ise bugün itibariyle 4 olarak kayıtlara geçerken, bir hastanın daha vefat etmesiyle Sakarya'daki vefat sayısı 102'ye çıkmış oldu.

YETKİLİLER UYARDI

Hafta başlangıcından itibaren bu güne kadar yasakların kalkmasıyla çarşı ve pazarda yaşanan hareketlilik tedirginlik yarattı. Yetkililer bu konuda virüsün yayılımın önünü kesmek için vatandaşlara maske takmaları ve sosyal mesafe kurallarına harfiyen uymalarını söyledi.

Yorumlar (1)
Sakaryali 12 ay önce
Kurallara uymayan gebersin