banner2

banner1

banner22

Sakarya’da Bayram namazı saat kaçta?

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda pandemi sebebiyle namaz kılınamayan camilerde Kurban Bayramı'nda namazı kılınacak. Tedbirler ışığında kılınacak Sakarya’daki bayram namazı saat 06.27'de kılınacak.

SAKARYA 30.07.2020, 22:26 Editör: Aysima Kortak
Sakarya’da Bayram namazı saat kaçta?
banner48

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın takvimine göre, 31 Temmuz Cuma günü sabahı kılınacak Bayram namazı Sakarya’da 06.27’de kılınacak. Tedbirler ışığında kılınacak bayram namazıyla ilgili Sağlık Bakanı Bakan Koca bir dizi uyarılarda bulunmuştu.

BAYRAM NAMAZI İÇİN BAZI TEDBİRLER ALINDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada vatandaşlara bayram ve cuma namazıyla ilgili "Abdest, namazdan hemen öncesine bırakılmamalı, cami şadırvanında alınmamalıdır. Abdest evde alınmalıdır. Aksi takdirde sosyal mesafe ve maske kuralına uymak imkansız hale gelebilir.

HERKES KENDİ SECCADESİNİ GETİRMELİ

Bayram ve cuma namazına herkes kendi seccadesi ile gitmelidir. Secde sırasında halı veya seccadelere virüs bulaşması kolayca mümkündür. Virüs dış ortamda bir süre canlı kalmakta, başkasına bulaşabilmektedir. Bu yüzden kendi seccadenizi kullanmanızda ısrar ediyoruz.

SAFLAR SEYREK TUTULMALI

Maske ve sosyal mesafe kuralı, bütün bayram boyunca geçerli kritik kuraldır. Saflarda yan yana gelen her iki kişi aralarında mutlaka boşluk bırakmalıdır. Saflar sıklaştırılmamalı, seyrek tutulmalıdır. Camilerin içinden çok mümkün olduğunca açık hava kullanılmalıdır.

BAYRAMLAŞMA SIRASI OLUŞTURULMAMALI

Vaaz ve namaz süreleri, Diyanet İşleri Başkanlığımızın belirttiği üzere kısa tutulmalıdır. Namaz sonunda, cemaat en arka saftan başlayarak düzenli şekilde dağılmalıdır.

Bayramlaşma amacıyla sıra oluşturulmamalı, gruplaşma meydana gelmemelidir." demişti.

SAKARYA’DA BAYRAM NAMAZI SAATİ 06.27

Diyanet İşleri Başkanlığı verilerine göre, Sakarya’daki bayram namazı saati 06.27.

Yorumlar (0)