banner2

banner1

banner22

Sakarya renk değiştiriyor

‘Kırmızı’dan ‘Turuncu’ya geçilmesi için yoğun mücadele veren ilimizde gözler bu akşamki Kabine Toplantısı sonrası yapılacak açıklamaya çevrildi. Vaka sayısı kritik seviyelerde gezinen Sakarya onca emeğin karşılığını alacak görünüyor.

SAKARYA 15.03.2021, 16:52 Editör: Aysima Kortak
Sakarya renk değiştiriyor
banner48

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe'de toplanacak. Toplantının ana gündemi koronavirüsle mücadele. İllerdeki vaka sayılarında artış masaya yatırılacak. Toplantı saat 16:00’da başladı. Türkiye'de koronavirüsle mücadele kapsamında başlanan 'yerinde karar' döneminde Sağlık Bakanlığı'nın il bazlı risk durumlarını açıklaması bekleniyor.

RENK DEĞİŞTİRİYORUZ

20-26 Şubat tarihleri aralığı için yayımlanan risk haritasında Sakarya kırmızı renkte gösterilmişti. Haritada yüz binde 10’un altındaki iller (düşük riskli) mavi, yüz binde 11-35 arası (orta riskli) sarı, yüz binde 36-100 arası (yüksek riskli) turuncu ve yüz binde 100’ün üstündeki iller (çok yüksek riskli) kırmızı olarak gösteriliyor. Çok yüksek risk kategorisinde bulunan Sakarya’nın bu akşam turuncu (yüksek risk)’e dönmesi bekleniyor. İlk açıklanan haritada 100 binde 114 ile kırmızı olan ikinci hafta açıklanan risk haritasında ise daha da kızararak 100 binde 134 olan Sakarya’da seferberlik ilan edilmişti.

ONCA EMEK KARŞILIĞINI BULACAK

Son iki hafta içerisinde alınan önlemlerle vaka sayılarında bir azalma olduğu öğrenilirken turuncuya yakın olan ilimiz, verilen onca emeğin karşılığını da alacak. Valilik, belediyeler ve sivil toplum kuruluşları farkındalık çalışmasıyla, ekipler denetimleriyle şehrin renk değiştirmesinde büyük pay sahibi oldu. Sakarya'nın renginin turuncu olmasıyla birlikte kafe-restoranlar günün belirli saatlerinde mekanlarında müşteri ağırlayabilecek.

Yorumlar (0)