banner2

banner1

banner22

Sağanak yağışlar devam edecek

Meteoroloji'nin yeni haftaya dair yayınladığı hava durumu tahminlerine göre haftalardır yer yer etkili olan sağanak yağışlar kendini göstermeyi sürdürecek.

SAKARYA 21.06.2021, 09:28 Editör: Aysima Kortak
Sağanak yağışlar devam edecek
banner48

Günlerdir yağışlı havanın etkisi altına bulunan Sakarya ve diğer bölgeler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son raporlarını yayınlandı.

KARADENİZ’DE DE HAFTA BOYUNCA YAĞIŞ VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

SICAKLIK BAZI BÖLGELERDE DÜŞÜYOR

Hava sıcaklıklarının iç kesimlerde 2 ile 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, yer yer altında; doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın kuzey yönlerden; güney, iç ve doğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında zaman zaman kuvvetlice (40-70 km/saat) eseceği öngörülüyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji yetkilileri özellikle su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Yorumlar (0)