banner2

banner1

banner22

Prof. Dr. Görmüş açıklamalarda bulundu

Sakarya Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Şakir Görmüş, açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Görmüş, “Geçmiş yıllarda zarar eden Teknokent kar eder konuma geldi” dedi.

SAKARYA 16.09.2020, 15:19 Editör: Gizem Demirsoy
Prof. Dr. Görmüş açıklamalarda bulundu
banner48

FİNANSAL YAPI GÜÇLENDİ

Prof. Dr. Görmüş Sakarya Teknokent’in geçtiğimiz yıllarda zarar ettiğini vurgulayarak, “Sonuç odaklı yeni iş modeliyle beraber 2018 yılından itibaren kar eder konuma gelmiş ve finansal yapısını güçlendirmiştir. Sakarya Teknokent, güçlü finansal yapısıyla yatırım, proje yapan ve projelerin katkı paylarını ödeyebilen konuma gelmiştir. Sakarya Teknokent’in yaklaşık 1,5 milyon değerindeki Nitelikli İşgücü Geliştirme Merkezi (NİGEM) projesi, SODEP kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur” dedi.

DESTEKLENEN İLK PROJE

Projenin Sakarya Teknokent tarihinin en büyük projesi olduğundan bahseden Görmüş, “Aynı zamanda 2019 yılında SODEP kapsamında desteklenen ilk Teknokent projesidir. Proje kapsamında sanayi ve üniversiteden mentörler eşliğinde sektörün ihtiyacı olan ve geleceğin meslekleri olarak bilinen; sanal gerçeklik, dijital oyun, siber güvenlik, görüntü işleme ve otomasyon teknoloji alanlarında eğitim verilecek ve proje tecrübesi kazanabilmesi için sektörün işbirliği ile ürün geliştirme, geliştirilen/tasarlanan ürünün kontrolü, prototip oluşturma uygulamaları yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.

BİR BASAMAK YÜKSELDİK

Görmüş, yeni iş modeli ile yürüttükleri başarılı faaliyetlerle 84 Teknopark arasından 14. sırada yer aldıklarını belirterek, "Ülkemize, Sakarya’mıza ve üniversitemize hizmet etmekten dolayı mutluyuz, gururluyuz. Bu başarılarda emeği geçen akademisyenlerimize, Teknokent ve TTO çalışanlarımıza, üniversitelerimizin yöneticilerine ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi / İsmail Erken

Yorumlar (0)