banner2

banner1

banner22

Patlama sesi panik yarattı

Hendek ve Akyazı İlçesinde arka arkaya duyulan patlama sesi panik yarattı. Vatandaşların panik haliyle dükkanlardan dışarı çıkması güvenlik kameralarına yansıdı.

SAKARYA 26.01.2021, 19:30 Editör: Aysima Kortak
banner48

Hendek İlçesine bağlı Çamlıca Mahallesi’nde bulunan bir su fabrikası yakınlarında patlama olduğu ihbarı üzerine bölgeye Hendek, Akyazı ve Adapazarı İlçelerinden İtfaiye ekipleri ile Jandarma ve 112 ekibi sevk edildi. Fabrika içi ve çevresinde patlamayla ilgili soruşturma yapan ekipler herhangi bir patlama emaresine rastlamazken, sesin Eskişehir’de bulunan askeri havaalanından eğitim uçuşu için kalkış yapan ve alçak uçuş sırasında ses hızını aşan savaş uçaklarının oluşturduğu sonik patlama nedeniyle olduğu iddia edildi.

O ANLAR GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Olayla ilgili olarak sesin duyulduğu Hendek ve Akyazı İlçesinde vatandaşların panik haliyle dükkanlardan dışarı çıkması güvenlik kameralarına yansırken, geçtiğimiz yıl Hendek İlçesinde meydana gelen havai fişek fabrikası nedeniyle korku yaşayan vatandaşları rahatlatmak için Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabından “Kıymetli hemşehrilerimiz, ilimizde bir patlama meydana geldiği yönünde ihbarlar gelmiş ve paylaşımlar yapıldığı görülmüştür. İlimiz genelinde yapılan taramada herhangi bir patlama veya olumsuzluk olmadığı ilgili birimlerimizce tespit edilmiştir. Saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi.

BİR ANDA PATLAMA OLDU

Patlama sesi duyduğunu söyleyen Ali Rıza Doru, “Ben dışarda çalışırken bir anda patlama oldu. Biz de etrafa bakındık ama bir anlık uçak sesi duyduk. Başka hiçbir şey yoktu. Bakıyorum, arıyorum fakat bir şey göremedim” dedi.

DEPREM OLDU ZANNETTİK

Taksi şoförü Ali Yiğit, “Arkadaşlar ile birlikte etrafa bakınıyorduk. Meydanda aniden bir patlama sesi duyuldu. İnsanlar panikle dışarıya çıktı. Deprem oldu zannettik. Aynı havai fişek fabrikasındaki patlama gibi ses duyuldu. Patlama bir sefer oldu. Bir anda gümledi. Daha sonra çalan siren sesleriyle birlikte insanlar sokağa döküldü. Ne olduğu hala açıklanmadı. Ne olduğunu bilmiyoruz. Tedirginiz, bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

KORKU DOLU ANLAR YAŞADIK

Adnan Gülen, “Yazınki patlamadaki gibi korku dolu anlar yaşadık. Bugün de saat 4.30 sıralarında bir patlama oldu. Dükkanımızda camlar salladı, binanın sarsıldığını hissettik. Panikle dışarı çıktık” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)