banner2

banner1

banner22

Öncü şehir Sakarya

İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ortaklığıyla hayata geçirilen ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun da destek verdiği ‘Ekmek Teknesi’ projesi, Adapazarı İlçesinde bulunan bir fırında basına tanıtıldı.

SAKARYA 11.06.2020, 12:49
banner48

ÖRNEK PROJE

Sakarya İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun da desteklediği ‘Ekmek Teknesi’ projesi, Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde bulunan Resul Dayı Ekmek Fırınında başlatıldı. Proje kapsamında askıda ekmek uygulamasının dijitalleştirilerek tüm illerdeki fırınlara yayılması planlanırken, düzenlenen programa Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2’nci Başkanı İhsan Açık, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı ve çok sayıda davetli katıldı.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Programın açılışında konuşan Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, “Bu güzel projeye destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Yaşadığımız toprakların bize emaneti olan bu davranış biçimini en güzel şekilde ileriye taşıyoruz” ifadelerini kullanırken Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2’nci Başkanı İhsan Açık, “Hem ülke hem de dünya olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu zor günlerde gerçekten Sakarya yine bir önderlik yaparak bu güzel şehirde güzel bir projeyi hayata geçiriyor” dedi.

DUALARLA BAŞLADI

Konuyla ilgili olarak konuşan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Umarım Sakarya’da başlattığımız bu proje tüm şehirlere örnek olur ve tüm şehirlerde bu proje başlar” ifadelerini kullanırken Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Projenin ne kadar anlamlı olduğunu anlatmaya gerek yok. Sadece bize hatırlatılan bir sözü tekrar etmek istiyorum; ‘Bir beldede bir kimse açlıktan ölürse o beldedeki herkes bundan sorumludur’. İşte bu proje bizi bu yükümlülükten kurtarıyor” dedi. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’de projede emeği geçenlere teşekkür ederken dua edilerek başlatılan projeye katılımcılarda destek oldu.

Yorumlar (0)