banner2

banner1

banner22

Öğrenciler mobil oyun geliştirdi

Koronavirüs salgını dönemini verimli şekilde değerlendiren Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi’nden üç öğrenci bir zamanlar okul sıralarının üstünde oynanan üç para oyununu modern dokunuşla yepyeni bir görünüm kazandırarak cep telefonu ekranlarına taşıdılar.

SAKARYA 24.12.2020, 13:58 Editör: Gizem Demirsoy
Öğrenciler mobil oyun geliştirdi
banner48

Koronavirüs salgını dönemini verimli şekilde değerlendiren Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi’nden üç öğrenci bir zamanlar okul sıralarının üstünde oynanan üç para oyununu modern dokunuşla yepyeni bir görünüm kazandırarak cep telefonu ekranlarına taşıdılar. Bozuk para futbolu olarak da adlandırılan geçmişin mirası oyunumuzu yeni görünümüyle Googleplay ve Appstore yükleyerek küresel ölçekte tanıtımını sağladılar. Öğrencilerimizin unity oyun motoru ile geliştirdikleri uygulama kısa zamanda geniş kitlelere ulaşmayı başardı.

DÜNYAYA TANITIMINA KATKI SAĞLAYABİLİRLER

SFL öğrencileri İzzet Durmaz, İlber Erten ve Melih Bilgin tarafından geliştirilen üç para oyununu dileyen herkes mobil cihazlarına indirip eğlenceli vakit geçirirken, ‘bozuk para futbolunun’ dünyaya tanıtımına katkı sağlayabilirler. Oyun hakkında açıklamalarda bulunan Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencileri “Çek, Bırak ve Diski Fırlat! sloganıyla geçmişimizin güzelliklerini hatırladığımız bu oyunda engelleri geçip diski kaleye sokmalı ve kazanmalısınız. Diskleri ilerletmek için çekip bırakmalı ve diski diğer iki diskin arasından geçirmelisiniz. Diskler birbirine değerse oyunu kaybedersiniz. Aynı diski art arda atamazsınız. Herkese iyi eğlenceler dileriz” dediler.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ClasyGames.Disc3

AppStore

https://apps.apple.com/tr/app/3-disc/id1543599926?l=tr

Yorumlar (0)