banner2

banner1

banner22

Numuneler güvenle alınacak

SANKO Holding bünyesinde faaliyet gösteren Başak Traktör Fabrikası sağlık çalışanlarını virüsten korumak için Biyolojik Numune alma Kabini hediye etti.

SAKARYA 21.05.2020, 22:42
Numuneler güvenle alınacak
banner48

10 ADET KABİN TESLİM EDİLDİ

Koronavirüs ile mücadele döneminin kahramanları için numune kabinleri hediye edildi. Başak Traktör Fabrikası sağlık çalışanlarının numune alırken kendilerini korumaları için tasarlanan kabinler Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne teslim edildi. 10 adet kabini hastane yönetimine teslim eden Başak Traktör, “Sürecin kahramanlarının kendilerini korumaları gerekiyor. Tasarladığımız kabinler sayesinde test numuneleri alınırken hastaya doğrudan temas ortadan kalkıyor” dedi. Kabin hastalardan numune alınırken hemşire ve doktorların korunması amacıyla kullanılacak.

ÖRNEKLER GÜVENLİ ALINACAK

 Kabin, hasta ya da virüs şüphesi olan kişi bu kabinin içine girdikten sonra şeffaf olan ve izole edilmiş delikleri olan ön kısımdan sağlık personelinin numune alma işlemini yapabileceği şekilde tasarladı. Bu şekilde sağlık çalışanı örnekleri güvenli bir şekilde alabilirken, her kullanımdan sonra da kabininin içinde yer alan ultraviyole ışık sistemi ile dakikalar içerisinde bir sonraki hastaya kadar virüs yayılımına izin vermeyecek şekilde temizlenmesi sağlanıyor. “Biyolojik örnek alma kabini" ise entübasyon operasyonu sırasında, hastalar operasyon yatağındayken doktorları aerosollerden koruyor. 

Yorumlar (1)
İsa baştürk 13 ay önce
Sanko Başak Traktör Sakarya çalışanı olarak başta Sami konukoglu patronumuza ve Degerli çalışanlarına kendi adıma teşekkür ediyorum Allah razı olsun biz patronumuza seviyoruz Allah cc tüm Türkiye mizi sanko gibi yerli firmalarla donaltsın inşAllah amin