banner2

banner1

banner22

MÜSİAD Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleşti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nin haftalık yaptığı Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’da katıldı.

SAKARYA 20.05.2020, 15:54
MÜSİAD Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleşti
banner48

“BAZI ÜRÜNLERDE SATIŞ PATLAMALARI VAR”

MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Haftalık Olağan Yönetim Kurulu toplantısına katılan Genel Başkan Abdurrahman Kaan Yönetim Kurulu üyelerinin sorularını cevaplayarak gündemi değerlendirdi. Toplantıda Covid-19 salgını sürecindeki açıklanan destek paketini, alınan tedbirler ve güncel ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeler hakkında uzun uzadıya değerlendirmelerde bulunan Abdurrahman Kaan, “Artık ekonominin temel unsuru internet alışverişleri. Bu süreçte kargo firmaları ve büyük ölçekli e-ticaret yapan internet siteleri başı çekiyor. Bazı ürünlerde satış patlamaları var. Örneğin benim hiç tahmin etmediklerimden biri saç boyası, salgın süresince yüzde 1200 artmış durumda. Gördük ki sanal mağazası olan, dijitale yatırım yapan firmalarımız büyük bir avantaja kavuştu. Her zaman söylediğimiz Yüksek Ahlak, Yüksek Teknoloji mottosu yine ne kadar önemli olduğunu kanıtladı” ifadelerini kullandı.

SAKARYA KONUM İTİBARIYLA TİCARET İÇİN AVANTAJ

Sakarya hakkında da konuşan Kaan, “Sakarya’nın ve Türkiye’nin bu süreçte önemli bir rol oynayacağı düşüncesindeyim. Pandemi sürecinde Dünya’nın merkezinde olan Türkiye ile Türkiye’nin kilit bir konuma sahip Sakarya’sına büyük işler düşüyor. Sakarya şehri konumu bakımından ticaret yapabilmek için büyük bir avantaja sahip” açıklamasında bulundu.

KAN BAĞIŞI DAVETİ

Konu hakkında düşüncelerini dile getiren MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, “Bizler MÜSİAD Sakarya olarak bu pandemi sürecinde halkımıza desteklerimizi ve faaliyetlerimizi arttırdık. Geçtiğimiz yıl da yapmış olduğumuz Zimem Defteri uygulamasının bu yıl daha çok geliştirerek çok daha fazla kişiye ulaştık. Önümüzdeki 22 Mayıs Cuma günü de başta üyelerimizi ve halkımızı saat 21:30’da Demokrasi Meydanı’na Kızılay ile ortaklaşa yapacağımız Kan Bağışı Kampanyamıza bekliyoruz. MÜSİAD olarak her zaman “Nasıl daha fazla faydalı olabiliriz?” sorusuna cevap arıyoruz. Unutmamalıyız ki güçlü olmamız için birlik olmamız gereklidir. Omuz omuza savaşarak bu pandemiden kurtulacağımızı ve normale döneceğimizi biliyorum. Bugün düşenleri kaldırmazsak, yarın hepimiz de düşebiliriz” dedi.

Toplantıya ayrıca Yerel Üst Kurul Başkanı Ahmet Şekerli, Sakarya Şubesi’nden Sorumlu Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Yetkin, Yerel Üst Kurul Komite Üyesi Çağlar Aslan ve Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Abalı katıldı. Saatler süren toplantı en yakın sürede bir sonraki toplantı için sözleşerek son buldu.

Yorumlar (0)