banner2

banner1

banner22

MÜSİAD ve İHH’dan destek kampanyası

Sakarya İHH ile MÜSİAD Sakarya Şubesi arasında 2021 Ramazan çalışmaları kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

SAKARYA 25.03.2021, 10:13 Editör: Gizem Demirsoy
MÜSİAD ve İHH’dan destek kampanyası
banner48

MÜSİAD ziyaretinde konuşan Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, 2021 Ramazan ayında zor şartlar altında yaşayan, son günlerde kamplarda çıkan büyük yangınlar nedeniyle daha da sıkıntılı bir sürece giren Arakanlılar için çalışmalarına başladıklarını ifade etti.  Arakan’da Ramazan boyunca her gün bin kişiye toplamda 30 bin kişiye iftar vereceklerini vurgulayan Sezer, aynı zamanda Somali’de sahur ve Tanzanya’da da kumanya dağıtımı faaliyetleri yürüteceklerini söyledi.

“HER ZAMAN İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ”

Sakarya içerisinde salgın sürecinde son bir yılda yaklaşık 5 bin gıda kolisi ve yaklaşık bin aileye market fişi dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirten Sezer; Bu Ramazan ayı içinde de 2 bin gıda kolisi ve market fişi dağıtımı planlıyoruz dedi. MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu; İHH’nın yurtiçi ve yurtdışı insani yardım çalışmalarını takip ettiklerini ve çok kıymetli bulduklarını ifade ederek her zaman iş birliği içerisinde olacaklarını söyledi.

HER TÜRLÜ KATKIYI SUNMAYA HAZIRIZ

Filizfidanoğlu, üyelerimizle birlikte bizler de Arakan’da gerçekleştirilecek olan iftar programlarına her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Dünyanın neresinde bir mazlum varsa orada olmak bizlerin hem kulluk hem de insanlık görevidir. Arakan da bizim gönül coğrafyamızın kanayan yaralarından biridir. Biz biliyoruz ki kadirşinas halkımız, üyelerimiz bu çağrıya kayıtsız kalmayacaktır ve en büyük desteği verecektir. Arakanlı mültecilere iftar ikramında bulunmak isteyen hayırseverler Orhan Camii yanındaki Sakarya İHH ‘ya gelerek makbuz karşılığı ya da banka internet yoluyla Sakarya İHH Hesap Numaralarına bağışta bulunabileceklerdir. Bir kişilik sahur bedeli 20 tl olarak belirlenmiştir.

Sakarya İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği  (Arakan iftar açıklaması ile)
Kuveyt Türk Bankası İban No:TR17 0020 5000 0100 6457 8000 01⠀⠀⠀⠀
Ziraat Bankası İban No           :TR74 0001 0000 1970 5834 0550 01⠀⠀⠀⠀

Yorumlar (0)