banner2

banner1

banner22

Murda’dan ilk açıklama

Exxen platformunda yayınlanan O Ses Türkiye'de jüri üyeliği yapan Murda lakaplı rapçi Önder Doğan, şarkılarıyla uyuşturucuya özendirme suçundan Sakarya’daki konserine gelirken gözaltına alındı. İfadesi alınan rapçi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SAKARYA 18.10.2021, 10:10 Editör: Aysima Kortak
Murda’dan ilk açıklama
banner48

Seslendirdiği şarkılarıyla uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddia edilen 'Murda' adıyla bilinen ünlü rap şarkıcısı M. Önder Doğan (37) havalimanında Sakarya’daki konserine gelirken gözaltına alındı. Şarkıcı daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SAKARYA’DAKİ KONSERİNE GELİYORDU

Kliplerinde ve şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirici ifade ve içerik kullandığı iddia edilen, "Duman", "Pahalı" ve "Eh baba" isimli şarkılarında yer alan birtakım sözlerin uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirdiği belirlenen 'Murda' lakaplı Hollanda uyruklu Rap şarkıcısı Önder Doğan, önceki gün Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alındı.

SERBEST BIRAKILDI

Şarkı ve klipleri video paylaşım sitelerinde yayınlanan Hollandalı müzisyene, Türk Ceza Kanunu'nun 190/2 maddesinden işlem yapılarak dün adliyeye sevk edildi. Önder Doğan, çıkarıldığı hakimlikçe hakkında 'adli kontrol' hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

KONSERİM İÇİN BİLET ALAN HERKESTEN ÇOK ÖZÜR DİLİYORUM

Serbest bırakıldıktan sonra Instagram hesabından bir video yayınlayan Murda, "Ben iyiyim, tatsız bir gece yaşadık dün gece. Her şeye rağmen iyiyiz. Konserim için bilet alan herkesten çok özür diliyorum. Telafisini nasıl yapacağımıza bakıyoruz" dedi.

banner84
Yorumlar (0)