banner2

banner1

banner22

Meteoroloji'den fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Marmara Bölgesi için kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Fırtınalar esnasında çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

SAKARYA 29.01.2021, 17:33 Editör: Aysima Kortak
Meteoroloji'den fırtına uyarısı
banner48

KUVVETLİ FIRTINA GELİYOR

Genel Müdürlükten yapılan uyarılara göre, Rüzgarın yarın öğlen saatlerinden sonra Batı Akdeniz’de, zamanla İç Anadolu’nun güney ve doğusu, akşam saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’de güney ve güneybatıdan fırtına (40-74 kilometre/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-88 kilometre/saat), yüksek kesimlerde tam fırtına (89-102 kilometre/saat) olarak esmesi öngörülüyor.

ÇATI UÇMASI, SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMESİ…

Kıyı Ege’de de yarın sabah güney ve güneybatıdan kuvvetli esmeye başlayacak rüzgarın, zamanla Ege geneli ile Marmara’nın güney ve doğusunda fırtına (40-74 kilometre/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-90 kilometre/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınalar esnasında çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Yorumlar (0)