banner2

banner1

banner22

MEM’den sınava hazırlık eğitimleri

Uzaktan eğitim döneminde öğrencilere, öğretmenlere ve velilere yönelik eğitimler düzenlemeye devam eden Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün 2021 yılındaki ilk eğitimi 4 Ocak Pazartesi günü yapılacak.

SAKARYA 03.01.2021, 10:36 Editör: Gizem Demirsoy
MEM’den sınava hazırlık eğitimleri
banner48

Sakarya Eğitim Akademisi (SEAK) kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerde LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrenciler, sınav grubu velileri ve öğretmenler “Bonus Hoca” olarak tanınan Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu ile bir araya gelme fırsatı yakalayacaklar.

KATILIMIN YÜKSEK OLMASI BEKLENİYOR

4 Ocak Pazartesi günü farklı zaman dilimlerinde gerçekleşecek etkinliğin ilki saat 14.00’te 8. sınıf öğrencilerine yönelik “LGS’yi Kim Kazanır?”, ikincisi saat 15.00’te 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik “YKS’yi Kim Kazanır?”, üçüncüsü saat 19.00’da öğretmenlere yönelik “Türkiye’ye Özgü Dikkat ve Stres Algısı”, günün son eğitimi de saat 20.00’de sınav grubu velilerine yönelik “Aileler Öğrencilerin Başarısı İçin Neler Yapmalı?” şeklinde olacak. Katılımın yüksek olması beklenen eğitimlerin sınav stresini azaltmak, sınavlara daha bilinçli öğrenci ve veli hazırlamak amacıyla düzenlendiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu’na ve katkı veren herkese teşekkür etti.


Yorumlar (0)