banner2

banner1

banner22

Kültürlerini tanıttılar

Çin, Tunus, Mısır ve Fas dahil 10’u aşkın ülkeden Sakarya’ya okumak için gelen onlarca öğrenci Agora Alışveriş Merkezi’nde “Kültür Panayırı” etkinliği ile kültürlerini tanıttı.

SAKARYA 25.07.2018, 11:54
Kültürlerini tanıttılar
banner48

Sakarya’nın değerlerini ve Türk kültürünü yaşatmak için gerçekleştirdiği etkinlikler ile beğeni toplayan Agora Alışveriş Merkezi, komşu ülkelerden Sakarya’ya okumak için gelen öğrencilerin de kültürlerini tanıtmalarına destek verdi. 22 Temmuz Pazar günü ev sahipliği yaptığı Aiesec Kültür Panayırı etkinliği ile Agora Alışveriş Merkezi, 10 farklı ülkeden 50’yi aşkın öğrenciyi ağırladı ve toplumun farklı kültürler ile buluşmasına da katkı sağladı.

Aiesec iş birliği ve Agora Alışveriş Merkezi destekleri ile düzenlenen “Kültür Panayırı”nda Çin, Tunus, Mısır, Pakistan, Fas, Cezayir, Lübnan ve Gana ülkelerinden öğrenciler kendi kültürlerine ait objeleri, yöresel kıyafetleri ve yiyeceklerini tanıttılar. Her ülkeye ait yerel oyunların ve gösterilerin sergileneceği organizasyonda Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçileri farklı kültürleri tanıma imkanı bulurken yöresel danslarla da eğlenceye ortak olmalarını sağladı. Gün sonunda ise Agora Alışveriş Merkezi katkıları ile 50’yi aşkın öğrenci Köfteci Ramiz ve Subway’de ağırlandı.

 

Yorumlar (0)