banner2

banner1

banner22

Koronavirüsü yenen okul müdürü plazma bağışçısı oldu

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedavisinin ardından sağlığına kavuşan okul müdürü Erol Erdem, başka hastaların tedavisinde kullanılması için immün plazma bağışında bulundu.

SAKARYA 12.05.2020, 19:50
Koronavirüsü yenen okul müdürü plazma bağışçısı oldu
banner48

Geyve ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin müdürü Erdem, bir süre önce Covid-19 teşhisiyle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yatırıldı.

İMMÜN PLAZMA BAĞIŞINDA BULUNDU

Buradaki tedavisinin ardından sağlığına kavuşan Erdem, immün plazma bağışında bulunmaya karar verdi. Aynı hastanede bağışta bulunan Erdem'i ziyaret eden Geyve Sağlık Müdürü Dr. Merve Kahraman ve sağlık personeli, kendisine çiçek takdim etti. Koronavirüs tedavisinin ardından sağlığına kavuşanları gördükçe mutlu olduklarını dile getiren Kahraman, "Hele bir de iyi olduktan sonra plazma bağışında bulunarak şifa arayanlara destek olanları görünce daha çok seviniyoruz. Bağışı için Erol Erdem müdürüme çok teşekkür ederim." dedi.

"SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Yaklaşık 1,5 ay önce öksürük şikâyetiyle sağlık ocağına başvurduğunu belirten Erdem, burada yapılan tetkikler sonrası Kovid-19 şüphesiyle kent merkezindeki hastaneye sevk edildiğini anlattı. Hastanede tedaviye başlandığını aktaran Erdem, şöyle konuştu:

“İNŞALLAH DİĞER HASTALARA ÖRNEK OLUR”

"Tedavi süreci sonunda 6 Nisan'da hastaneden çıkıp evimde 14 gün karantinada kaldım. Yapılan tetkiklerde herhangi bir bulguya rastlanmadı ve şu an iyiyim. Sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Diğer hastaların da iyileşebilmesi için Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yapılan tetkikler sonrası plazma bağışında bulundum. İnşallah diğer iyi olan hastalara örnek olur, bu hastalığa yakalananlara şifa olur."

Yorumlar (0)