banner2

banner1

banner22

Korkulan oldu

Hindistan'da ortaya çıkan ve pek çok ülkede görülen Delta Varyantı, Sakarya’ya da sıçradı. Çok daha bulaşıcı olan Delta Varyantında ise korkutan bir ayrıntı daha olduğu ortaya çıktı...

SAKARYA 17.07.2021, 11:34 Editör: Aysima Kortak
Korkulan oldu
banner48

MARMARA BÖLGESİNDE EN KÖTÜ SAKARYA!
Hindistan'da ortaya çıktıktan sonra kısa sürede dünyaya yayılan Delta Varyantının belirtileri gündemde yer almaya devam ederken, Delta Varyantına sahip vaka sayısı da giderek artmaya başladı. Haberlisin.com editörlerine özel olarak yapılan açıklamada; Delta Varyantında Sakarya'nın marmara bölgesinin en kötüsü olduğu belirtildi. Türkiye genelinde toplam 36 ilde görülen Delta Varyantı hakkında konuşan uzmanlar ise; bulaşıcı artan ve daha ağır hastalığa neden olduğuna dair yeterli verinin bulunmadığını belirtse de delta varyantının yaygınlaşması endişeleri de beraberinde getirdi.

ŞİMDİ NE OLACAK?
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünden bugün farklı kurumlara yapılan açıklama sonrasında vatandaşlarda tedirgin olmaya başlarken, özellikle bayram tatili için farklı şehirlere giden vatandaşların çok dikatli olması gerektiği öğrenildi. Ayrıca; Sakarya'nın nüfusa oranla Marmara Bölgesinde Delta Varyantı en fazla görülen il olduğunun altını çizen yetkililer, tedbir konusunda uyarıda bulundu.

Yorumlar (0)