banner22

Konuk Ercümend Coşkundere

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi ve Haberlisin.com Genel Yayın Yönetmeni Güven Hasbaş’ın hazırlayıp sunduğu ‘Ters Açı’ programının yeni bölümünün konuğu Sakaryaspor Teknik Direktörü Ercümend Coşkundere oldu.

SAKARYA 15.01.2022, 13:20 Editör: Gece Editörü
banner48

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi ve Haberlisin.com Genel Yayın Yönetmeni Güven Hasbaş’ın hazırlayıp sunduğu ‘Ters Açı’ programına katılan Sakaryaspor’un başarılı teknik patronu Ercümend Coşkundere şampiyonluğun Sakaryaspor için tek başarı olduğunu söyledi. Tecrübeli teknik adam, Bayburt maçıyla galibiyet serisini devam ettirmek istediklerini söyledi.

SAKARYASPOR’DA MUTLUYUM
Kendi hayatı hakkında bilgi veren Coşkundere, “Evliyim 2 çocuğum var. Kızım evli. Ondan Beren adında bir torunum var. Torunumu çok seviyorum. Oğlum Buğra benim ekibimde analizcim. 1981’e kadar okula giden 1995’e kadar da futbol oynayan biriyim. Yardımcı hocalık yaptım, TFF’de çeşitli görevlerde bulundum. Ardından Samsunspor’da idari menajerlik ve teknik direktörlük yaptım. Günümüzde de Sakaryaspor’da olmak mutluyum” dedi.

OĞLUMUN OLMASI AVANTAJ
Oğlunun ekibinde olmasını değerlendiren Coşkundere, “Oğlumun ekibimde olması bence avantaj. Kendini çok geliştirdi. Verimini alıyoruz. Şöyle bir avantajı da var çalışıyoruz ve bir databank oluşturuyoruz. Sonra o arkadaşımız bizden ayrıldığı zaman o databank da bize özel olmaktan çıkıyor. Bilgiler dağılmış oluyor bir nevi. Yanımda sonuna kadar güvenebileceğim biri bu yüzden çok önemli” şeklinde konuştu.

BÖLÜNMÜŞLÜĞÜ AŞTIK
Coşkundere, “Sakaryaspor’un en büyük sorunu bölünmüşlüktü. Bizler sanıyorum Sivas maçı ile birlikte bundan tamamen çıktık. Yönetimimiz, futbolcularımız iyi işler yaptılar. Çalıştılar, iyi sonuçlar aldılar. Sakarya taraftar Türkiye’de futbolu bilen taraftar gruplarından biridir. İyi sonuçlarla birlikte coşku yayıldı ve bazı şeyleri aştık. Birinci dakika geri düşmemize rağmen o reaksiyon ile dört gol birden attık. Bundan sonraki süreçte de aynı coşku ve ritimle devam edeceğiz” dedi.

banner84
12.HAFTA İŞİN RENGİ BELLİ OLUR
Limas Grup'un katkılarıyla yayınlanan Ters Açı programında Sakaryaspor’un yol haritasını açıklayan Ercümend Coşkundere Bayburt maçını kazanıp ikinci yarının beş haftasına kadar kayıpsız ilerlemenin yarışta ciddi avantaj sağlayacağını vurguladı. Coşkundere ligin 8nci haftasında deplasmanda oynanacak Hekimoğlu maçını kazanıp şehre geldiklerinde zirvedeki yerimizin daha sağlam olacağını söyledi. 12nci hafta oynanacak maçların ardından ligin rengini, şampiyonluk pozisyonunun ortaya çıkmasını öngördüklerini ifade eden Coşkundere “Sakarya takımına inanıp destek olmaya devam etsin” dedi.

TEK BAŞARI ŞAMPİYONLUK
Arif Kocaman’ın Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’a transferiyle Sakaryaspor’un yeniden üreten takım olma yolunda olduğunu ifade eden teknik patron Ercümend Coşkundere “Yeni oyuncular yetiştirmek, kendi yağıyla kavrulmak için bizim bu sene şampiyon olmamız lazım. Bizim için tek başarı şampiyonluk. İlk yarıda yakaladığımız ivmeyi ikinci yarıda da sürdürmek için oynayacağız” dedi.

HER MAÇIN FELSEFESİ VAR
‘Her maçın bir felsefesi var’ diyen Coşkundere, “Bayburt maçının felsefesi de, ‘Hayatta durduğunuz yerde durursanız hayat durmaz, siz de arkasından bakarsanız’ Benim bir felsefi yönüm de var. Futbolcular bazen bu yönümle ilgili şakalar yapıyorlar. Futbolcuların bana ironi ile takıldıkları bu felsefi yönümü kendi hayatlarında uyguladıkların görmek de güzel oluyor” dedi.

KIRILAMAYACAK BİR REKOR
Coşkundere, “Biz ilk geldiğimizde 19 yeni oyuncu vardı. Şimdi beş aydır birbiri ile oynayan 19 birbirini tanıyan arkadaş var. Takım olduk. Bir olduk. Birçok pozitif değişim var. 2014’te geldiğim Sakaryaspor tesisleri ile 2021’de geldiğim Sakaryaspor tesisleri bir değil. Bundan sonra da pozitif anlamda başkalaşmaların devam edeceğine inanıyorum. Rekor konusunda da sezon sonu kırılamayacak bir rekor bırakmak istiyoruz. Ama tek önceliğimiz var şampiyonluk. Yoksa rekorlar kır, gol kralı çıkar şampiyon olamadıktan sonra hiçbir esprisi yok” ifadelerine yer verdi.

HAKEMLER DE İNSAN
Bayburt maçının hakeminin tartışılması ile ilgili konuşan Coşkundere, “Hakemler konusunda pek konuşmak istemiyorum. Bizim işimiz çıkıp oynamak. Onlar da insan, herkes hata yapabilir. Biz çıkıp oynayacağız. Futbol yedi dönümde hatalar üzerine oynanan bir oyun. Niyet okuma gibi bir yeteneğimiz olmadığı için bir şey diyemiyorum” şeklinde konuştu.

NOKTA TRANSFER YAPTIK
Transferler hakkında konuşan Coşkundere, “Bir tane nokta takviye yaptık. Bizlerin transfer konusunda ısrarcı olmamız yanlış anlaşılır. Takımımız son haliyle oldukça iyi zaten. Transferde de asla net isim vermem. Şu pozisyonda şu özelliklerde bir oyuncuya ihtiyacımız var derim. Israr olursa başka niyet ve fikirler ortaya çıkabilir. Öncelikle bizim ahengimizi bozmayacak oyuncular önceliğimiz. Gelecek oyuncu varsa da takıma saygı duyarak gelmeli” dedi.

Yorumlar (0)