banner2

banner1

banner22

Kitap kritiği yaptılar

Adabilim Okulları okuma grubu öğrencileri okumuş oldukları kitapların kritiklerini, alanında ihtisas ve tecrübe sahibi kişilerle yapmayı sürdürüyor.

SAKARYA 11.05.2018, 09:34
Kitap kritiği yaptılar
banner48

Anadolu Lisesi 9. Sınıf kız okuma grubu öğrencileri son okumuş oldukları AminMaalouf’a ait “Doğu’nun Limanları” kitabının kritiğini işi dolayısıyla dünyanın pek çok ülkesini gezme fırsatı bulan iş adamı Ebubekir Tuncer ile birlikte gerçekleştirdiler.

‘Aile bağları kopuyor’

 Öğrencilere yaşadığı tecrübeler üzerinden örnekler veren Tuncer “Ülke olarak farklı etnik gruplardan oluşan bir kültürel yapımız var. İnsanın öz kimliği yaşadığınız coğrafya ve iletişim kurduğunuz insanlar ne kadar değişirse değişsin ardından geliyor. İçimizde daima köklerimizi arama ihtiyacı var. Fakat değişen dünyanın şartları ve teknolojik aygıtlar vasıtasıyla beyinlerimiz tembelleştiriliyor. Aile bağları kopmaya, çevre genişlediği halde insanlar yalnızlaşmaya ve sorgulamadan tüketmeye başladı” dedi.

Okunanı kalıcı hale getirmek

Kritik sonrası Ebubekir Tuncer’e teşekkür eden 9. Sınıf danışman öğretmeni Huriye Tellioğlu “Öğrencilerimizle sene içinde birçok farklı alanda kitap okuyoruz. Okuduklarımızı da kalıcı hale getirmek maksadıyla içerikle ilgili deneyim sahibi insanlarla kitap kritiği yapıyoruz. Bu şekilde öğrencilerimiz açısından okumalarımız daha verimli hale gelmiş oluyor “ dedi.

Yorumlar (0)