banner2

banner1

banner22

Kırmızıya doğru gidiyoruz

Hafta başında kırmızıdan turuncuya dönüşen Sakarya’da vaka sayıları yeniden tırmanışa geçti. 6-12 Mart tarihleri arasında ülke genelinde vaka sayısı en çok azalan il olan Sakarya yeniden kırmızıya doğru gidiyor.

SAKARYA 18.03.2021, 12:47 Editör: Aysima Kortak
banner48

MUTANT VİRÜS

Ülke genelinde olduğu gibi Sakarya’da da vaka sayıları artışa geçti. 6-12 Mart tarihleri arasındaki verilere göre turuncuya dönen Sakarya’da kontrollü sosyal hayata geçişi yaşayamadan yeniden kırmızıya doğru yol aldı. Mutant virüsün etkisini gösterdiği Sakarya’da yayılım oldukça hızlı. Toplu taşıma araçları, alışveriş mekânları, pazarlar ve toplantıların mutant virüsün yayılımını artırıyor.

ÖZELLİKLE GENÇLER

Hafta başından bu yana gençlerde görülen vaka sayısı arttı. Maske-mesafe kuralına riayet etmeyen kategoride değerlendirilen gençlerdeki artış tedirgin ediyor. Sakaryalı turuncu kategoriye inmesine rağmen kontrollü sosyalleşme şansı bulamamasına tepki gösterirken artan vaka sayıları ‘kafe-restoran’ gibi işletmelerin bir süre daha kapalı olacağını işaret ediyor.

GİDİŞ-GELİŞLER

Türkiye bu hafta 20 Aralık 2020 tarihinde ki vaka sayısını geride bıraktı. 20 Aralık’ta 18 bin 182 olan vaka sayısı 17 Mart’ta 18 bin 912 oldu. İstanbul ve Kocaeli’de yaşanan vaka artışından Sakarya’da nasibini aldı. Komşu’da başlatılan kontrollü normalleşme süreci nedeniyle açılan mekanlara hafta sonu Sakaryalılar akın etmişti. İl dışı geliş-gidişlerin de etkisiyle Sakarya’da günlük vaka sayısı 200’e dayandı.

Yorumlar (0)