banner2

banner1

banner22

Kaya, uyarılarda bulundu

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin birçok noktasında Dinamik denetimler yapıldı. Denetimlere İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’da katıldı.

SAKARYA 05.03.2021, 15:20 Editör: Aysima Kortak
banner48

Denetimleri gerçekleştiren ekipler, vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde ve meydanlarda, şehrin girişlerinde kurulan uygulama noktalarında, toplu taşıma araçlarında, market, otel, berber, pazar yerleri, paket servis hizmeti veren işletmelerde Covid-19 tedbirleri hatırlatılarak, HES Kodu uygulaması yapıldı. Bu kapsamda sosyal mesafe, maske ve temizlik kuralına uyulup uyulmadığının kontrolü yapıldı.

EMNİYET MÜDÜRÜ KAYA’DAN TEDBİR UYARISI

Denetimlere katılan Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, iş yeri sahipleri ve vatandaşlarla sohbet etti. Koronavirüse karşı alınan tedbirlere uyulması konusunda uyarılarda bulundu. İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya yaptığı değerlendirmede “İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır. Tedbirli ve kademeli normalleşeceğiz. İllerin yeni tip koronavirüs risk durumunu gösteren haritada Sakarya’mız maalesef çok yüksek riskli (Kırmızı grup) iller arasında yerini aldı. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla "Kontrollü normalleşme döneminde 'dinamik denetim modeli'ne geçtik. Ekiplerimiz tarafından tüm il genelinde yoğun bir denetim gerçekleştiriyoruz. İllerin risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrılması, kendi aralarında rekabet oluşturmaktadır. Sakarya’mız mücadele ruhu olan bir şehirdir. İnanıyorum ki kısa süre sonra Sakarya’lı kardeşlerimizle birlikte koronavirüsle mücadelede başarı göstererek Sakarya’mızın hak ettiği Düşük riskli (mavi) kategoride yerimizi alacağız. Temizlik, maske, mesafe ve tüm kurallara uyarak inşallah hep birlikte tam normalleşmeye geçeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)