banner2

banner1

banner22

Kar geri geliyor

Uzun süredir kurak geçen günlerin ardından Türkiye genelinde kar yağışı ve soğuk hava etkisini gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Sakarya’da da etkili olan kar yağışı beyaza bürümüş kartpostallık görüntüler oluşmuştu. Meteorolojiden gelen uyarılarına göre, bugün Sakarya’da yoğun kar yağışı bekleniyor.

SAKARYA 16.01.2021, 09:20 Editör: Aysima Kortak
Kar geri geliyor
banner48

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurt geneli yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güney Ege kıyıları, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Sinop çevrelerinde yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

SAKARYA İÇİN YOĞUN KAR YAĞIŞI

Yağışların Antalya'nın doğu ilçeleri, Mersin kıyıları ve Adana çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevreleri kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

RÜZGAR

Genellikle güney ve güneydoğu, yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı ile akşam saatlerinden sonra Güney Ege Kıyıları, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz kıyıları ve Sinop çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)