banner2

banner1

banner22

Jandarma'dan Vali Nayir'e ziyaret

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Jandarma teşkilatının kuruluşunun 181. yıl dönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanı J. Albay Cengiz Yiğit ve beraberindeki heyeti makamında misafir etti.

SAKARYA 12.06.2020, 14:45
Jandarma'dan Vali Nayir'e ziyaret
banner48

“HER DAİM GÖREVE HAZIRIZ”

Kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür ettiklerini ifade eden J. Albay Cengiz Yiğit, teşkilatın çalışmaları hakkında bilgiler verirken, 181 yıldır olduğu gibi bundan böyle de vatanının ve milletin huzurunu korumak için her yerde, her zaman nöbette olacaklarını da ifade etti.

“MİRAS ALDIĞIMIZ TEŞKİLATLARIMIZDAN BİRİSİ”

İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit’in nezdinde tüm teşkilat mensuplarının bu anlamlı gününü tebrik ettiklerini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Geleneğini bu kadar geliştirmiş, teamülünü oluşturmuş Jandarma teşkilatımız ile birlikte Posta teşkilatımız ve Emniyet teşkilatımız birbirine yakın yıllarda kurulmuş Osmanlı’dan miras aldığımız kurumlarımızdır. Milletimizin güvenine mazhar olmuş bu gelenekteki teşkilatlarımızın tüm faaliyetleri hayatımıza hizmet olarak yansıyor.

“ADALET VE ASAYİŞ HİZMETLERİ ÖNCELİKLİ”

İnsanoğlu önce devlet kurarak yaşamadı, dünyada kendi başlarına yaşarken bir müddet sonra adalet ve asayiş hizmetlerine ihtiyaç duyuldu. Devlet olmanın iki ana gayesi ve ana gerekçeleri vardır. Bunlar; toplumda adaleti sağlamak, toplumda asayişi sağlamak şeklindedir.

“GELENEĞİMİZE BAĞLI KALACAĞIZ”

Kolluk birimi cephesinden bakarsak hem asayişte hem de adalette önemli görevleriniz bulunuyor. Önleyici kolluk hizmeti olarak asayiş hizmetlerini yürütüyorsunuz, ancak bununla birlikte bir suç işlendiğinde bu kez de adli kolluk olarak adalet hizmetlerine hâkimlerimize, savcılarımıza destek veriyorsunuz. Dolayısıyla devlet olmanın gereklerine en çok hizmet eden kurumlardan biri de sizsiniz, bu gelenek çok önemli olduğu gibi, çok önemli bir ruhu yaşatıyor.

“BEŞ ŞUA KADİM DEĞERLERİMİZDİR”

Jandarma üniformasında bulunan 5 şua bizim çok eski, çok kadim değerlerimizi temsil ediyor. Fedakârlık, vatan sevgisi, tevazu, kanun ordusu ve kahramanlık olarak bildiğimiz bu şuaların her biri başlı başına gerçekten önemli bir ruh veriyor. Eğer biz Jandarmamızı bir kanun ordusu olarak görüyorsak, yine tevazu, vatan sevgisi ve kahramanlığın ortasına en uzun çizgi ile ifade edilen fedakarlığı almışsak, o zaman görevlerinizi en iyi şekilde yaptığınıza inanıyoruz demektir.

“TÜM BİRİMLERİMİZ SALGINDA FEDAKÂRCA ÇALIŞTI”

Bizim bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerden beklentimiz bu yöndedir. Yakın zaman içerisinde hayatımıza çok fazla etki eden bu salgında da yine üzerinize düşeni fazlasıyla yaptınız, sizler de bu dönemde mesai mefhumunu tanımadan alınan kararların en etkili şekilde uygulanması için gayret gösterdiniz. Hem sizin hem de diğer tüm ilgili teşkilat ve birimlerimizin üstün gayretleriyle ilimiz çok iyi noktaya geldi, Ramazan Bayramı sonrasındaki kısmi kötüye gidişi bir daha yaşamazsak, İnşallah daha iyiye doğru yöneleceğimizi düşünüyoruz” dedi.

“MEHMETÇİKLERİMİZE ÜSTÜN BAŞARILAR DİLEDİ”

Başarılı çalışmalarından dolayı J. Alb. Cengiz Yiğit’in şahsında tüm teşkilat çalışanlarını kutladığını dile getiren Vali Nayir, Jandarma teşkilatımızın fedakâr temsilcileri ile tüm güvenlik güçlerimize ve özellikle şuan sınır dışında görev yapan Kahraman Mehmetçiklerimize üstün başarılar dilediğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)