banner2

banner1

banner22

İş ortamını tanıdılar

Sakarya Tekzen Koleji 2/C ve 2/E sınıfı öğrencileri; Sakarya’nın önde gelen makine firmalarından Karmetal’i ziyaret ederek, bir makinenin oluşumundan montajına kadar süreci uygulamalı olarak yakından inceleme fırsatı buldu.

SAKARYA 17.05.2018, 11:52
İş ortamını tanıdılar
banner48

Geleceğimizin teminatı genç beyinler Karmetal’in üretim alanını ziyaret ederek, makinelerle ve iş ortamı ile tanıştı.

GELECEĞİN ÜRETİCİLERİ

Karmetal Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar, Karmetal Genel Müdürü Fatih Kar, Karmetal Dış Ticaret Müdürü Semih Kar ve KarmetalGenel Müdür Yardımcısı Çetin Kar; “Fabrikalarının sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Tekzen Koleji 2/C ve 2/E sınıfı öğrencilerini ağırlamanın da mutluluğunu yaşarken genç beyinlerin de heyecanları görülmeye değerdi. Fabrikada; makinanın oluşumundan montajına kadar süreci uygulamalı olarak yakından inceleme fırsatı bulan 22 öğrenci; sordukları şaşırtıcı sorularıyla da geleceğin üreticileri olacağını gösterirken, hayal güçlerini güçlendirmelerine de katkı sağlamış oldu.” şeklinde konuştu.

GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARINA İNANIYORUZ

Uluslararası fuarlarda Dünya’nın her bölgesinde Sakarya’yı da temsil etmesiyle tanınan Karmetal’in Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Çetin Kar yaptığı açıklama da “Bugün geleceğimizin teminatları olan genç beyinleri misafir ettik. Tekzen Koleji 2/C ve 2/E sınıfı öğrencileri fabrika binamızı ziyaret ederek makine imalatının tüm aşamalarını görmüş oldular. Karmetal’in gelecekteki müdürlerinden Emir Kar ve sınıf arkadaşları umuyoruz ki ileride Türk Makine Sektörüne çağ atlatacak birer mühendis, birer ARGE’ci ve birer işletmeci olacaklardır. Biz geleceğimiz olan çocuklarımıza inanıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)