banner2

banner1

banner22

"Hepimize büyük sorumluluk düşüyor"

TÜMSİAD tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Başkan Toçoğlu, “24 Haziran’da istikrarın devamı için hepimize büyük sorumluluklar düşüyor” dedi.

SAKARYA 25.05.2018, 14:06
"Hepimize büyük sorumluluk düşüyor"
banner48

 

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez’in açılış konuşmasını yaptığı iftar yemeğine, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, Muhasebeciler Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık, MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun, Sakarya GİAD Başkanı Gökhan Korkmaz, Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, SAMİB Başkanı Günay Güneş, Beşir Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Ahmet Vecdi Can, SAÜ öğretim görevlileri, İş dünyası ve STK temsilcileri ile TÜMSİAD üyeleri katıldı.     

TÜMSİAD Şube Başkanı Ahmet Ölmez; “Mübarek ramazan-ı şerif ayının bu kıymetli zaman diliminde sizlerle birlikte olmaktan TÜMSİAD ailesi olarak büyük onur duyduğumuzu belirtmek isterim.” şeklinde başladığı konuşmasında 2008 yılında kurulan TÜMSİAD Sakarya Şubesinin üyeleri ile birlikte hedefleri doğrultusunda çalışmaya, iş ve aş üretmeye devam ettiklerini söyledi.

“Her bir üyemizle birlikte daha fazla üretim, daha fazla istihdam ve daha fazla ihracat hedefiyle güçlü ekonominin inşasına katkı sağlıyoruz.” diyen Ölmez konuşmasına şu şekilde devam etti: “Yerli ve milli üretimle daha fazla ülkeye ihracat yaparak cari açığın azaltılmasına yardımcı oluyoruz. Ekonomiyi yönetenlerden piyasaları rahatlatacak ve yükseliş trendini tersine çevirecek daha güçlü tedbirlerin alınmasını ivedilikle bekliyoruz. Türkiye ekonomisi bu tür çalkantılara karşı mukavemetlidir. Önemli olan kararlılık göstermektir. Bu nedenle ilgili kurum ve kuruluşlarımıza her zamankinden daha fazla sorumluluk düşmektedir. Şunu çok iyi biliyoruz ki Türkiye’ye yatırım yapanlar her zaman kazandı ve yine de kazanacaktır. İş dünyası olarak her zaman istikrardan yana olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz. Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece başaramayacağımız hiçbir meselemiz olmayacaktır”. dedi.

Nazik davetleri dolayısıyla TÜMSİAD üyelerine teşekkürlerini ileterek konuşmalarına başlayan Başkan Toçoğlu, “Bu buluşmalar birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştiriyor. Önümüzde ciddi bir süreç var. 24 Haziran’da istikrarın devamı için hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Bu süreç içerisinde ekonomiyle Cumhurbaşkanımızı, hükümetimizi ve ülkemizi zor durumda bırakmaya çalışıyorlar. Tabi biz bu oyunu görüyoruz ve hep beraber bu oyunu bozacağız. Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz, birbirimize sahip çıkıp, güvendiğimiz sürece ülkemiz üzerinde oynanan tüm oyunları bozarız” dedi.

Beşir Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ise iftar programında yaptığı konuşmada dünyanın birçok bölgesinde müslümanlara yapılan zulümlerin ramazan ayında da devam ettiğini söyledi.

Dünya mazlumlarının yaşadığı olayların üzerinde büyük etkisi olan ABD ve İsrail’in Kudüs’ü başkent olarak ilan etmesini Müslümanları kışkırtmaya yönelik bir adım olarak ifade eden Şanlı, “Ancak her ne şartlarda olursa olsun Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Ne biz ne de İslam alemi bu zulmü asla kabul etmeyeceğiz”. dedi.

Şanlı, Beşir derneği olarak diğer yardım kuruluşları ile yurt içinde ve yurt dışında yardım faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Yorumlar (0)