banner2

banner1

banner22

“Hedefimiz 10 milyon maske”

Sakarya’da gerçekleşen maske üretimi hakkında konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Hamdolsun maske ve dezenfektan sıkıntısı yok. Maske üretim tesisimiz ile kendi maskelerimizi üretmeye başladık. Şu ana kadar 2 bin haneyi tamamladık. Hedefimiz 10 milyon maske, 450 bin dezenfektan dağıtımı olacak.” dedi.

SAKARYA 13.05.2020, 14:49
“Hedefimiz 10 milyon maske”
banner48

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, A Haber canlı yayın programına katıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Maske Atölyesi’nde gerçekleşen canlı yayın da, Sakarya’da hedeflerin 10 milyon maske üretmek olduğunu dile getiren Başkan Yüce, çalışmaların büyük bir titizlik ve özveri ile devam ettiğini vurguladı.

HER HANEYE GİRİLECEK

Açıklamalarının devamını ise Başkan Yüce şu şekilde tamamladı: “Koronavirüs kapsamında şehir geneli çalışmalarımız devam ediyor. Hamdolsun Sakarya’da maske ve dezenfektan sıkıntısı yok. Maske üretim tesisimiz ile kendi maskelerimizi üretmeye başladık. Burada bulunan bütün çalışanlar bizim kendi personelimiz. Tamamen gönül esasına dayalı, tamamen hijyenik ve steril bir ortamda kendi maskelerimizi üretmekteyiz. Şu ana kadar 2 bin haneyi tamamladık. Sakarya’da kapısını çalmayacağımız ev kalmayacak. Hedefimiz 10 milyon maske, 450 bin dezenfektan dağıtımı olacak” dedi.

Yorumlar (0)