banner2

banner1

banner22

Hava durumu nasıl olacak?

Hava durumuyla ilgili Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, 12 Mayıs Çarşamba bugün 81 ilin tamamı bulutlu ve açık bir gün geçirecek. Kuzey, iç ve doğu bölgelerinde sıcaklıklar 2 ila 5 derece artacak.

SAKARYA 12.05.2021, 09:08 Editör: Aysima Kortak
Hava durumu nasıl olacak?
banner48

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN SON HAVA DURUMU RAPORU

Hava sıcaklığının kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar (0)