banner2

banner1

banner22

Geri ödeme iade işlemi yapılacak

Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ) geri iade ödemeleri kapsamından açıklama yayınladı.

SAKARYA 21.05.2020, 14:45
Geri ödeme iade işlemi yapılacak
banner48

Yapılan açıklamada abonelerini bilgilendiren SEDAŞ Resmi Gazete’de yayımlanan kural ve usullar gereği geri ödeme iade işlemi yapılacaktır denildi.

TAZMİNAT ÖDEMESİ YAPILACAK

Tazminat ödemesi konusunda belirtilen süreden sonra cevaplanmış abonelerine tazminat ödeyeceğini belirten SEDAŞ  ‘’yürürlükte bulunan Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği ve mülga Elektrik Piyasasında Dağıtım Bağlantı Bedelleri İle Uygulamaya İlişkin Usul Ve Esaslar uyarınca, kurumumuz tarafından aşağıdaki koşullara bağlı olarak ödenecek tazminata/iadeye ilişkin abonelerimizi bilgilendirmek isteriz.  2013-2017 yılları arasında bağlantı başvurusunda bulunan ve Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği'ndeki ilgili hükümler gereği başvurusu yönetmelikte belirtilen sürelerden sonra cevaplanmış abonelerimize tazminat ödemesi yapılacaktır’’ açıklamasını yaptı.  

GERİ ÖDEME İADE İŞLEMİ

SEDAŞ geri ödeme iadesi ile ilgili yaptığı açıklamada ‘’2014-2016 yılları arasında güç değişim işlemi yaptıran ancak bağlantı noktası ve kablo kesiti değişmediği halde bağlantı bedeli ödeyen abonelerimize, 11/08/2002 tarihli ve 24843 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren mülga Elektrik Piyasasında Dağıtım Bağlantı Bedelleri İle Uygulamaya İlişkin Usul Ve Esaslar’daki ilgili maddeler gereği ödeme iade işlemi yapılacaktır. Abonelerimiz, www.sedas.com web sitemizde Dağıtım Hizmetleri bölümünde bulunan “Bağlantı Başvurusu Ticari Kalite Tazminat Sorgulama” ve “Güç Değişim Bağlantı Bedeli Sorgulama” başlıklarındaki sorgulama alanında TC Kimlik No/Vergi No aracılığıyla kontrol sağlayabilirler. Kontrol sonrasında tazminat/iade hakkı kazanan abonelerimiz ilgili bağlantılarda belirtilen yöntemleri izleyerek tazminat/iade tahsil işlemlerini gerçekleştirebilirler’’ ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Ferhat caglar 13 ay önce
Sedaş tam bir soyguncu sehri sıkkım olsun haksız kanca sagliyorlar
Harun tüylü 13 ay önce
İNSANLARİ İYİ SÜTVEREN
GİŞEYEMİ BENZETTİNİZDE HAKSIZLIK YAPIYORSUNUZ ONDAN SONRA