banner2

banner1

banner22

"Geçmişe İz Geleceğe Biz” projesi tanıtıldı

"Geçmişe İz Geleceğe Biz" adlı projenin tanıtım toplantısı Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.

SAKARYA 02.02.2021, 17:29 Editör: Gizem Demirsoy
"Geçmişe İz Geleceğe Biz” projesi tanıtıldı
banner48

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın geçtiğimiz hafta içinde Twitter hesabından kamuoyuna duyurusunu yaptığı "Geçmişe İz Geleceğe Biz" adlı projenin İl Millî Eğitim, Müftülük, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yöneticilerine yönelik tanıtım toplantısı Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.

PROJENİN DETAYLARI HAKKINDA SUNUM YAPILDI

Salgın sürecinde olmamız nedeniyle maske, mesafe ve temizlik kurallarına uygun şekilde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını projelerden sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Salih Güvendi yaptı. Toplantıda proje uzmanı Nazmiye Kıyak tarafından İnsana Dair Değişenler, Geleceğin İnşasında İhtiyaç Duyulan Değerler Projesi olarak da tanımlanan "Geleceğe İz Geçmişe Biz" projesinin detayları hakkında sunum gerçekleştirildi.

İŞ BİRLİĞİYLE YÜRÜTÜLECEK

Sakarya Valiliğinin himayelerinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde yürütülecek projenin ilimiz genelindeki 212 bin çocuğumuza ve gencimize tematik program ve etkinliklerle değer katılması hedefleniyor. Türkiye’de ilk defa üç kurumun birlikte gerçekleştirdiği projenin Yürütme Kurulunun Z kuşağı temsilcilerinden oluşması dikkat çekiyor. Çocuklarımız ve gençlerimizin yanı sıra toplumun tüm kesimlerine 21. yüzyıl becerileri olarak tanımlanan eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme, iletişim, araştırma, problem çözme, karar verme, bilgi teknolojilerini kullanma, girişimcilik vb. becerilerin kazandırılmasının hedeflendiği proje kapsamında "Her Mahalle Okul Olacak" çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)