banner2

banner1

banner22

Evlerine gönderildiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni genelge sonrası giriş ve çıkışların sınırlandırıldığı Sakarya’da polis ve Jandarma ekipleri tüm giriş noktalarını kapattı. Şehre girmek isteyen çok sayıda araç geri çevrildi.

SAKARYA 04.04.2020, 00:10
banner48

GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KAPATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin açıklanmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 81 ile genelge gönderildi. Gönderilen genelge kapsamında aralarında Sakarya’nın da bulunduğu 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş ve çıkışlar sınırlandırıldı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından ve Sakarya İl Jandarma Komutanlığı tarafından şehrin tüm giriş çıkışlarında uygulama noktaları oluşturuldu.

ARAÇLAR GERİ ÇEVRİLDİ

Araçlarıyla Sakarya’ya gelen, transit geçen ve ya Sakarya’dan ayrılmak isteyen vatandaşlar yeni genelgeyle ilgili bilgilendirilirken şehir dışından Sakarya’daki ikametlerine gelenlere 14 gün karantinada kalmaları konusunda bilgilendirme yapıldıktan sonra tebliğ kağıdı imzalatıldı. Bilecik sınırında uygulama yapan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ise bazı araçları geri çevirdi.

Yorumlar (0)