banner2

banner1

banner22

“Covid-19 tedbirleri" denetimi yapıldı

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya’da da koronavirüs denetimi yapıldı.

SAKARYA 17.09.2020, 15:48 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

GENELGE GÖNDERİLMİŞTİ

Genelgede, koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için bugün tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimler gerçekleştirildi.

VATANDAŞLARA UYARILARDA BULUNDULAR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, kent merkezindeki iş yerlerini denetleyerek, vatandaşları maske takmaları ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyardı. Çark Caddesi, Uzun Çarşı ve Dar Sokak'ta yapılan denetimlerde ekipler, dezenfektan kullanımının önemini esnaf ve vatandaşa anımsattı. Ekipler, denetimlerde maske, temizlik ve mesafe kurallarına uyulduğunun görüldüğünü belirtti.

"BU İŞİN ŞAKASI YOK"

Maske ve sosyal mesafe konusunda vatandaşlara çeşitli uyarılar yapılırken Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bu işin şakası yok. Karantina tedbirlerini ihlal edenlere asla müsamaha göstermiyoruz. Karantina tedbirlerini ihlal edenleri yurtlara alıyor, 3150 TL idari para cezası uyguluyor ve günlük 80 TL yurt masrafını kendilerinden tahsil ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)