banner2

banner1

banner22

Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Didem Arslan Yılmaz’ın programında ortaya çıkan sahte gelin olayında Melisay'ın Sakarya'nın da aralarında olduğu 45 ilde 158 kişiyi 9 milyon lira dolandırdığı ortaya çıkarken Sakarya'daki dolandırıcılığın ise 70 bin lira olduğu öğrenildi.

SAKARYA 12.02.2021, 22:17 Editör: Aysima Kortak
Çok sayıda kişi gözaltına alındı
banner48

Antalya Serik'te yaşayan Dilek Köse, 20 yaşındaki kızı Melisay Tosun'un evlilik çetesine katıldığını ve sahte evlilikler yaptığı gerekçesiyle Didem Arslan Yılmaz’ın programına başvurdu. Türkiye'nin konuştuğu sahte gelin olayında il sayısı sabit kalırken dolandırılan para giderek arttı. Sakarya’nın da aralarında bulunduğu 45 ildeki mağdurlardan dolandırılan para toplam 9 milyon lira oldu. Sahte gelinlerin lideri denilen Derya Akkuş’un yanı sıra programda itirafçılık yapan Melisay Tosun ve sevgilisi Emrah’ın da aralarında bulunduğu birçok kişi gözaltına alınırken ortaya çıkan görüntüler izleyenlere pes dedirtti.

ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Sahte gelinlerin evlilik programlarında kendilerine eş aradığı görüntüler evlilik çetesinin her yere dağıldığını gösterdi. Büyük sahte gelin operasyonunda pek çok kişi gözaltına alındı. Sevgilisinin gözaltına alındığını öğrenen Melisay sinir krizi geçirdi. Canlı yayın sırasında emniyet güçleri Melisay’ı gözaltına alındı. Melisay Tosun'un annesi Dilek Köse, kızının 2018 yılında Emirhan isimli bir kişiyle, henüz 16 yaşındayken kaçıp evlendiğini, daha sonra da 18 yaşına girdikten sonra Balıkesir, Uşak ve Afyon illerinde sahte gelin olarak evlendirildiğini söyledi.

Yorumlar (0)