banner2

banner1

banner22

Canlı yayında sert tartışma yaşandı

Habertürk'te Eren Eğilmez'in sunduğu "Gerçek fikri ne" adlı programda "Ordu Katar'a satıldı" sözü nedeniyle konuklar arasında sert tartışma yaşandı. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Tank Palet Fabrikası nedir? Ordudur tabii. Bu ülkenin namusudur. Benim namusumdur” dedi.

SAKARYA 29.11.2020, 11:17 Editör: Aysima Kortak
banner48

Habertürk'te Eren Eğilmez'in sunduğu "Gerçek Fikri Ne" adlı programda CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu ve OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir arasında sert tartışma yaşandı.

TANK PALET FABRİKASI BENİM NAMUSUMDUR”

Programda; "Tank Palet Fabrikası" tartışması gündeme oturdu. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Öyle bir noktadayız ki, Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış. Ben değer biçemiyorum, 20 Milyar dolar olduğu söyleniyor, 50 Milyon dolara satılmış. Birileri mandacı oluyor. Tank Palet Fabrikası nedir? Ordudur tabii. Bu ülkenin namusudur. Benim namusumdur" diye belirtti.

DAŞDEMİR TEPKİ GÖSTERDİ

CHP'li Başarır'ın sözlerine programdaki konuklardan; Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu ile OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir tepki gösterdi.

“HUKUK ÖNÜNDE BU AHLAKSIZLIĞIN HESABI VERİLMELİ”

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca da konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Karaca, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman ordusuna 'Satılmış' ifadesini kullanan bu ahlaksız ne acı ki, bu milletin vekili sıfatını taşıyor. Savcılar derhal harekete geçmeli ve hukuk önünde bu ahlaksızlığın hesabını bu müptezel vermeli" diye yazdı.

“DERHAL ÖZÜR DİLEMELİDİR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Ünal, "Muhaberat artığı, Esed aşığı bir CHP milletvekilinin katıldığı TV programında kahraman ordumuza karşı kullandığı çirkin ifadeler ne kadar canlarının yandığını gösteriyor. Bu ifadeleri telin ediyorum. Aziz milletimizi temsil etme onuruna layık olmayan bu vekil derhal özür dilemelidir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)