banner2

banner1

banner22

Çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Kadınların ekonomik hayatta çok daha fazla etkin olması amacıyla SATSO bünyesinde çalışmalar yürüten TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

SAKARYA 18.09.2020, 11:40 Editör: Gizem Demirsoy
Çalışmalarına aralıksız devam ediyor
banner48

Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi; kadın kooperatifi kurma çalışmaları kapsamında ilçeleri ziyaret ederek girişimci kadınlar ile bir araya geldiler. Çalışmaların kapsamında Ticaret Bakanlığı’nın, Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi çerçevesinde 1 hafta boyunca ilimizin çeşitli ilçelerinde kadın girişimcilere kooperatifçilik anlatılarak, kooperatif kurmak isteyen girişimcilere rehberlik edildi.

BİRÇOK İLÇEDE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Söz konusu proje kapsamında Kooperatifçilik otobüsü, Karasu, Serdivan, Geyve ve Hendek ilçelerinde SATSO Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesinin katılımı ile sivil toplum örgütleri, kamu kurumları ve vatandaşlarla buluşup tanıtım ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, Sakarya’nın öncü olacak kadınlar çıkaracak hoşgörülü bir coğrafya olduğunu belirterek şunları dile getirdi; “Kurulumuzun girişimleri ile hayata geçen “Kadın İş birliği Üretimin Geleceği” projemiz ile kadınlarımızın ekonomik hayatta basamakları başarılı bir şekilde çıkmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz.

BERAT TAKDİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kadınlarımızın bir araya gelerek kooperatif çatısı altında girişimci hünerlerini sergilemeleri tek başına olmalarından çok daha verimli olacağının kurul olarak kanaatine vardık. Ve bu süreçte kadın kooperatifi kurma çalışmaları için Hendek ilçemizde kadınlarımız ile bir araya gelerek planlamalar gerçekleştirdik. Projede yol alarak Sakarya Ticaret İl Müdürümüz ile toplantılar gerçekleştirdik ve süreci resmiyete bağladık. Sonunda başararak kadınlarımızın kurmuş olduğu 3 kooperatifimize Odamız bünyesinde berat takdimlerini gerçekleştirdik.

“ÇOK DAHA İLERİYE GİDECEKLERİNE İNANIYORUZ”

Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu, Geyve Belediye Başkanımız Murat kaya ile gerçekleştirdiğimiz toplantılar neticesinde ilçelerimizde kadın kooperatifçiliği üzerine çalışmalarımıza destek oldular. Kendilerinin desteği ve iş birliği bizler için çok değerli kendilerine teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda; İlimizde Kooperatifçilik Otobüsü ile ilçelerimizde başta kadınlarımız olmak üzere tüm halkımıza yönelik bilgilendirmeler gerçekleştirilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. İlimizdeki üretici kadınlarımız birbirlerinden ayrı şekilde faaliyet göstermeleri onların bir yere kadar başarılı olmasına müsaade ediyor. Ancak kadınlarımızın el ele verdikleri, güçlü bir oluşum sergileyecekleri kooperatifler ile çok daha ileriye gideceklerine inanıyoruz. Ticaret Bakanlığı’mızın öncülüğünde yürütülen Kooperatifçilik Otobüsü projesi, kooperatifleşmeyi düşünen vatandaşlarımıza ciddi destek olmuştur. Emeği geçen başta SATSO Yönetim Kurulu başkanımız Akgün Altuğ olmak üzere tüm kurumlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)