banner2

banner1

banner22

Büyükşehir, sözünü tuttu!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin, koronavirüs salgınında işleri bitme noktasına gelen esnafların, mağduriyetini gidermek için açıkladığı Bin TL’lik mazot yardımı, yapılan törenle sahiplerine verildi.

SAKARYA 19.06.2020, 16:13
banner48

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ‘Ekonomik Destek Paketi’ kapsamında toplu taşıma araçlarına yönelik yer alan mazot desteklerini hak sahiplerine ulaştırılmak üzere esnaf temsilcilerine temsil etti. Bin 500’ü aşkın ulaşım esnafının yararlanacağı destek için düzenlenen buluşmada AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, SESOB Başkanı Hasan Alişan, oda başkanları ve temsilcileri ile Genel Sekreter Yardımcıları Doç. Dr. Furkan Beşel, Ziya Cevherli, Bedrullah Erçin yer aldı.

ESNAFA CAN SUYU

Koronavirüs salgını ile mücadelede yoğun çalışmaları dolayısıyla teşekkür ederek sözlerine başlayan SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu 3 aylık süreçte Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarını yakından takip ettik. Esnaflarımızın da yaralarını sarmak için açıkladığınız destek paketi için teşekkür ediyoruz. Can suyu olacak, esnaflarımızın nefes almasını sağlayacak katkılarınız için şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

BİN 559 KİŞİ BAŞVURDU

Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, SESOP Başkanı Hasan Alişan ve çok sayıda esnaf katıldı. Toplantıda  konuşan Başkanı Ekrem Yüce, ‘’Bu zor zamanlarda, esnafımız işlerinin durma noktasına gelmesine rağmen, biz kazanamıyoruz o halde yokuz, düşüncesinde olmamış ve hizmet etmeye devam etmişlerdir. Bizlerde onlara can suyu olması adına Bin TL mazot yardımı desteği sağlama düşüncesi içinde olduk. Bugüne kar Bin 500 arkadaşımız başvurdu. Bizde bugün bu desteği sağlıyoruz, hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

ATILAN ADIM MEMNUNİYET VERİCİ

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Devletimiz bu süreçte tüm imkanlarını seferber etmiş, 240 milyar lirayı aşan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketi ile vatandaşımızın, esnafımızın, çiftçimizin, işletmelerimizin, işverenlerimizin ve çalışanlarımızın yanında olmuştur. Büyükşehir Belediyemizin de ‘Ekonomik Destek Paketi’ ile esnaflarımıza yönelik adımından da memnuniyet duyuyoruz. Koronavirüs ile mücadelede devletimizin ve yerel yönetimlerimizin vatandaşlarımıza sağladığı desteklerle sağının sosyal ve ekonomik etkilerini en aza indirgeyeceğimize inanıyorum.  Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Esnaflarımıza hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar (0)