banner2

banner1

banner22

'Bilim bir milletin veya bir ırkın malı değildir'

Adabilim Okulları’nca düzenlenen Yedincioğul kitap fuarı edebiyatımızın önemli yazarlarını öğrenciler ile buluşturmaya devam ediyor. Fuarın geçtiğimiz günkü konuğu edebiyatımızın usta kalemlerinden yazar Osman Sarı oldu.

SAKARYA 29.05.2018, 09:31
'Bilim bir milletin veya bir ırkın malı değildir'
banner48

Eğitim sistemindeki çarpıklıklar

Okulun kitap tahlili salonunda Anadolu Lisesi öğrencileri ile gerçekleştirilen söyleşiye İl Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz’da katıldı. Konuşmasında eğitim sistemindeki çarpıklıklara değinen Osman Sarı “Test yöntemi eğitim değildir. Artık kendi medeniyetimize yaslanarak bir eğitim sistemi inşa etmeliyiz. Batıda halen daha İbn-i Sina’nın kitapları okutulmaktadır. Çünkü bilim bir milletin veya bir ırkın malı değildir. Bu eğitim sistemi ile öğrencilerimiz üniversitelere darmadağın geliyorlar. Toplumun önderleri konumunda olan öğretmenlerimize bu konuda büyük sorumluluk düşüyor.” dedi. Söyleşi sonunda kitaplarını imzalayan Yazar Osman Sarı öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen “Yoğun iş temposu içinde vakit ayırarak öğrencilerimizle beraber olan yazarımıza onlar adına teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde fuar kapsamında farklı yazarları öğrencilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)