banner2

banner1

banner22

Baro Başkanı Burak’tan adliye paylaşımı

Sakarya Barosu Başkanı Avukat Abdurrahim Burak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla, Sakarya’ya yeni bir adliye binası yapılması için birçok kez girişimde bulunduklarının altını çizdi.

SAKARYA 11.09.2020, 17:58 Editör: Gizem Demirsoy
Baro Başkanı Burak’tan adliye paylaşımı
banner48

Baro Başkanı Burak, adliye binasının yetersiz olduğunu ve Sakarya’ya yakışmadığını belirterek, yeni bir adliye yapılması için birçok görüşme yaptıklarını ancak kişi ve kurumların duyarsız kaldığını belirtti. Burak’ın sosyal medya paylaşımlarında, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, adliye binasının konumu ve yetersizliği ile ilgili birçok görüşme gerçekleştirdik. Gerekli kurumlara yazılar yazdık. Basına açıklamalar yaparak da hep gündemde tutmaya çalıştık. Adalet Bakanlığı’na yazı yazmamızın dışında, Bakan Bey ile bizzat görüşerek Adliye’nin sorunlarını ilettik. Yeni bir adliye binası talep ettik.

“ADLİYE BİNAMIZIN SAKARYA’MIZA YETMEDİĞİNİ İLETTİK”

Adliye binamızın Sakarya’mıza yetmediğini ve yakışmadığını milletvekillerimize ilettik. Ali İhsan Bey, iki kere bu konu ile ilgili bizzat beni ziyaret ederek, ‘Sakarya’ya yeni bir adliye binası kazandıracağız’ dedi. Ayrıca STK toplantılarına katılarak, adliye binası başta olmak üzere; Sakarya’da Ticaret Mahkemesi olmaması, çocuk ağır ceza mahkemeleri, Geyve Adliyesi sorunu gibi daha birçok sorunu ileterek, çözüm aradık. Belediye başkanlarına ilettik. Bizler, elimizden geleni yaptık ama ilgili kurumlar ve kişiler maalesef duyarsız kaldı. Her zaman söylüyoruz; göreve gelmemizin tek amacı: Meslektaşlarımızın ve mesleğimizin sorunlarını çözmektir. Hep bu gayede ilerledik, ilerleyeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)