banner2

banner1

banner22

Bakkallar takipte olacak

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, sokaklarda çocukların zararlı alışkanlıklar edinmemesi için takipte olacaklarını ve şüpheli kişileri hemen ihbar edeceklerini açıkladı.

SAKARYA 10.09.2019, 14:17
Bakkallar takipte olacak
banner48
Sokaklardaki her bir bakkal esnafının aile bireyi gibi hareket edeceğini söyleyen Başkan Akdardağan, çocuklara yönelik sigara, kötü alışkanlık ve şüpheli kişilere karşı bu yılda duyarlı olacaklarını söyledi. Başkan Akdardağan, “2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ülkemize, şehrimize, eğitim camiasına, tüm velilerimize hayırlı uğurlu olsun. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza Allah zihin açıklığı versin. Mahallelerin sessizliğinin bittiği ve çocuk sesleriyle cıvıl cıvıl olduğu bir döneme daha girdik. Bakkal amcalar olarak bu yılda görevimizin bilincinde olarak takibi sürdüreceğiz.” dedi. 
 
GÜVENLİK GÜÇLERİMİZLE ORTAK ÇALIŞACAĞIZ
Mahallelerin kalbi olan bakkalların sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerini vurgulayan Başkan Akdardağan, “Mahallelerin bakkal amcaları olarak, evlatlarımıza ve gençlerimize sahip çıkmaya, koruyup gözetmeye devam edeceğiz. Her bir evladımız bizim için çok önemlidir. Gençlerimizin zehirlenmesine, evlatlarımızın kötü alışkanlık edinmesine, çocuklarımızın istismara uğramasını istemiyoruz. Her bir bakkalımız bu sorumluluk bilinciyle hareket edecek. Yine emniyet birimlerimiz ile birlikte mahalle ve sokaklardaki şiddet olaylarına karşı teyakkuzda olacağız. Sigara, uyuşturucu ve zararlı alışkanlıklarla mücadele konusunda tüm bakkallarımız emniyet güçlerimize yardımcı olacak, velilerimizle ve okul idareleriyle irtibatını sürdürecektir.” diye konuştu. Akdardağan, “Eğitimi her zaman önemseyen bakkal esnafları olarak, sokakları mesken tutan şüpheli kişilere, gençlerimizi kandıran ve zararlı alışkanlık edindirenlere karşı takibi sürdürerek ihbar bulunacağız. Tespitlerimizi yaparak emniyetimiz başta olmak üzere tüm güvenlik güçlerimizle ortak çalışma koordinasyonumuzu sürdüreceğiz. Çocuklarımızı spora yönlendirmenin yanı sıra zararlı alışkanlık edinenleri de vazgeçirmek için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.  
 
Yorumlar (0)