banner2

banner1

banner22

Bakanlık yetkilileri geldi

Milli Elektrikli Tren, İstanbul’un fetih tarihi 29 Mayıs’ta raylara ineceği açıklanmıştı. Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinin bugün TÜVASAŞ'a geldiği ve açılışın iptal edildiği öğrenildi.

SAKARYA 26.05.2020, 21:28
Bakanlık yetkilileri geldi
banner48

2014 yılında hazırlıklarına başlanan ve TÜVASAŞ tarafından üretilmesine karar verilen Milli Elektrikli Tren’de mutlu sona yaklaşıldı. Üretim aşaması tamamlanan Milli Tren 29 Mayıs’ta görkemli bir törenle raylara indirilecekti. TÜVASAŞ yönetimi açılış için hummalı bir çalışma yaparken, bakanlıktan gelen yetkililerin ardından törenin iptal edildiği öğrenildi. ulaştırma Bakanlığından gelen yetkililerin her şeyin hazır olduğunu, açılışın yapılabileceğini görmelerine rağmen, "törenin olmayacağını duyurun" talimatı vererek fabrikadan ayrıldıkları konuşuluyor. Milli trenin raylara ne zaman indireleceği, törenin yapılıp yapılmayacağına dair açıklama yapılmadı.

MERAKLA BEKLENİYOR

Alüminyum gövde atölyesinin kurulmasıyla imalatında hızlıca yol alınan Milli elektrikli Tren Seti’nin raylara inmesi heyecan yaratıyor. TÜVASAŞ’ta üretilen Milli Tren’de ASELSAN’ında ciddi teknoloji desteği bulunuyor. TÜVASAŞ’ın tamamen yerli sermayeyle ürettiği Milli Tren’in maksimum hızı 160 km. Sakarya’da üretilen Milli Tren Seti’nden ilk etapta 5 araçlık set 2022 sonuna kadar 248 araçlık 56 set üretilecek.

Yorumlar (0)