banner2

banner1

banner22

Arkadaşları üzüntüyü paylaştı

Dün Karasu Sahilinde serinlemek üzere denize giren iki yabancı uyruklu vatandaş, girdikleri suda boğuldu. Hayatını kaybeden iki arkadaş Sakarya Üniversitesinde okudukları öğrenildi. Acı kaybı Sakarya Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Merkezindeki arkadaşları üzüntülerini paylaştı.

SAKARYA 08.06.2020, 13:44
Arkadaşları üzüntüyü paylaştı
banner48

ACIYI PAYLAŞTILAR

Sakarya Üniversitesi’nde okudukları öğrenilen iki gencin arkadaşları yaşanan bu durumu sosyal medya hesapları üzerinden paylaştılar. Üzüntü duyduklarını belirten Sakarya Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Merkezi resmi twitter hesabından ‘’ Dün elim bir olay sonucu hayatını kaybeden öğrencilerimiz Bilal Zarife (Suriye) ve Hamza Alashaqar'a (Filistin) Allah'tan rahmet, tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz’’ notunu paylaştı.

ÖĞRETMENİ KAHROLDU 

Hayatını kaybeden öğrencilerden Hamza Alashaqar için öğretmeni olan Ömer Göktaş ise duygu dolu mesaj yayınladı, Göktaş ''Karasu'da nefessiz kaldı Hamza'm paylaşımı yaptı. 

SERİNLEMEK İÇİN SUYA GİRDİLER

Dün Karasu Sahili Sahil Park mevkiinde serinlemek için denize giren biri Filistin diğeri Suriyeli olduğu öğrenilen iki arkadaş yaklaşık 40 dakika boyunca sudan çıkamadı. Kule kurmak için sahilde bulunan cankurtaranlar hemen duruma müdahale etti. Ekipler dalgaların arasından 23 Yaşındaki Bilal Zarife ile 19 yaşındaki Hamza Alasqhar’ı alıp çıkardı. Denizden çıkarılan iki kişi ambulansla Karasu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

KURTARILAMADILAR

Hastaneye kaldırılan 23 Yaşındaki Bilal Zarife ile 19 yaşındaki Hamza Alasqhar yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Dün elim bir olay sonucu hayatını kaybeden öğrencilerimiz Bilal Zarife (Suriye) ve Hamza Alashaqar'a (Filistin) Allah'tan rahmet, tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz. Mekanları cennet olsun.

Yorumlar (0)