banner2

banner1

banner22

Arifiye’de trenler durmayacak

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 28 Mart’ta Yüksek Hızlı Tren (YHT) ve Ada treni seferleri durdurulmuştu. YHT tam 3 ay sonra 28 Mayıs günü seferlerine başlayacağını açıkladı. Ancak YHT durak noktalarına Arifiye’yi dahil etmedi.

SAKARYA 26.05.2020, 16:11
Arifiye’de trenler durmayacak
banner48

28 Mayıs’ta seferlerine başlayacak olan YHT İstanbul - Ankara arasındaki karşılıklı 8 seferi 2'ye düşürürken, duracağı istasyonların sayısını da azalttı. YHT daha önce Ankara’dan İstanbul’a seferlerini Arifiye’de günde 6 kere, İstanbul’dan Ankara’ya seferlerini ise 5 kez  durmak kararı ile açıklamıştı. Açıklanan yeni karara göre YHT artık Arifiye’de hiç durmayacak. YHT ayrıca İstanbul, Konya seferlerinde de Arifiye’de durmama kararı aldı.

KOMŞU İLLERDE DE DURMAYACAK

YHT’nin açıkladığı yeni kararlara göre seferler sadece Arifiye’de değil ilimizin komşu kentleri olan İzmit, Bilecik, ve Eskişehir’de de durmama kararı aldı.

ADA TRENİ HASRETİ SÜRECEK

YHT’nin işleme girmesinden sonra uzunca süre Adapazarı Tren İstasyonundan Ada Ekspres treni hareket etmiyordu. Geçen yıl itibariyle eski günlerdeki seferlerine başlayan Ada treni, İstanbul Pendik arası çalışan seferleri salgın hastalık nedeniyle durdurulmuştu. Seferlerin ne zaman başlayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Yorumlar (0)