banner2

banner1

banner22

Arama kurtarma ekibi kuruyorlar

Beşir Derneği Batı Karadeniz Bölge müdürlüğü ve Sakarya İl Temsilciliği olası afetlerde destek olmak ve “Arama Kurtarma Ekibi” kurulması ve Eğitimlerin planlanması için Sakarya AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ile görüştü.

SAKARYA 30.03.2021, 12:47 Editör: Gizem Demirsoy
Arama kurtarma ekibi kuruyorlar
banner48

Beşir Derneği Batı Karadeniz Bölge Müdürü Metin Doruklu, Sakarya İl Temsilcisi Latif Demir ve AFAD Sorumlusu Mithat İbrahim Yıldırım, Sakarya AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş’ı ziyaret ettiler. AFAD’ın çalışmalarına katkı vermek ve afetlerde görev alacak arama kurtarma ekibi oluşturmak istediklerini belirten Bölge Müdürü Doruklu, “Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında Derneğimizin bünyesinde arama kurtarma ekibinin kurulmasını istiyoruz. Bölgemiz bir deprem bölgesi olmasının yanı sıra depremin acısını en iyi bilen kişileriz. Bu anlamda Bölgemizde derneğimizin bünyesinde arama kurtarma ekibi kurulması için AFAD İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş’ı ziyaret ettik. Müdürümüzün ilgisi nedeniyle teşekkür ediyor ve üzerimize ne görev düşüyorsa yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz” dedi. 

AFAD’IN DESTEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Doruklu, “Arama kurtarma ekibini oluşturacak olan gönüllü arkadaşlarımızın önce eğitime tabi tutulması gerekiyor. Bu kapsamda Nisan ve Mayıs aylarında AFAD’ın Sapanca da eğitim alanında saha eğitimlerimiz tamamlayacağız. Belirli aralıklarla gerçekleşecek eğitimlerimiz sonrasında ekibimiz arama kurtarma görevlerine hazır bir şekilde bekleyecek. Derneğimiz her zaman sorumluluğun bilincinde olarak AFAD’ın her zaman destekçisi olmaya devam edecek” dedi.

Yorumlar (0)